Google Chrome iOS uygulamasının kodunu açık hâle getirdi

google news abone ol

google chrome iosGoogle’ın internet tarayıcısı Chrome, ilk günden bu yana Chromium projesi çerçevesinde açık kaynaklı olarak işliyor. Ancak Google Chrome iOS uygulaması, bu projede bir istisna niteliği taşıyordu. Apple’ın tarayıcılardan kendi rendering motorları yerine WebKit kullanmalarını istemesi, Google’ın kendi kod bazını kullanmasını ve uygulama üzerindeki çalışmaları diğer geliştiricilere bırakmasına engel oluyordu.

Ancak bu durum artık değişiyor. Google Chrome iOS uygulamasının kodunu da Chromium’a ekledi. Böylelikle iOS uygulamasını geliştirmek isteyen ya da güvenlik açıkları olup olmadığını kontrol etmek isteyen geliştiricilerin önü açılmış oldu.

Google’dan yapılan açıklamada, bu kararla birlikte Chrome iOS uygulamasının gelişim sürecinin hızlanacağına dikkat çekildi. Şirketin mevcut Chromium testlerinin hepsi artık iOS koduna da uygulanabilecek. Böylelikle platformlar arası özelliklerin uygulamaya yerleştirilmeside kolaylaşacak.

Google Chrome iOS uygulaması da Android versiyonu kadar sık güncellenecek

Google’ın bu hamlesiyle iOS üzerinde Chrome kullananlar da yeni özelliklerden daha hızlı biçimde faydalanabilecek. Bu da, uygulamanın eskiye kıyasla çok daha sık güncelleneceği anlamına geliyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Arcade’e aralık ayında Dead Cells+ gibi yeni oyunlar geliyor

Apple Arcade, oyun oynamayı seven iPhone, iPad, Mac veya Apple TV kullanıcıları için gerçekten iyi bir arşiv sunuyor. Üstelik Apple, abonelik tabanlı oyun kütüphanesine...

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

ÖNE ÇIKANLAR