Samsung Galaxy S9 daha uzun kullanım süresi sağlayacak

galaxy s9Samsung Galaxy S9 ile ilgili sızıntılar son birkaç aydır etrafta dolaşıyor. Bu sızıntılara son olarak S9’a ait olduğu iddia edilen bir kutu görseli eklenmişti. Bu görselde S9’un pili konusunda herhangi bir bilgiye rastlanmamıştı. Ancak Brezilya’nın telekomünikasyon düzenleme kurulu Anatel sayesinde S9 ve S9+’ın pil kapasitesi konusunda fikir edinmek mümkün oluyor.

SlashLeaks tarafından paylaşılan sertifikalara göre, Samsung’un yeni telefonları selefleriyle aynı kapasiteye sahip pillerle gelecek. S9’da 3000 mAh, S9+’ta ise 3500 mAh kapasiteli pil bulunacak. S8 ve S8+ da aynı kapasitede piller taşıyor.

Samsung pil kapasitesini artırmasa da, yeni yonga setleri sayesinde S9 ve S9+’ın daha uzun bir pil ömrü sunacağı söyleniyor. Akıllı telefonların ABD’deki versiyonlarında kullanılacak olan Qualcomm Snapdragon 845, selefi Snapdragon 835’e kıyasla yüzde 30 oranında daha verimli bir pil performansı vadediyor. Buna ek olarak, Snapdragon 845’te QuickCharge 4+ teknolojisi de bulunuyor. Söz konusu teknoloji, 15 dakika içinde telefonun tamamen boş pilini yüzde 50 oranında şarj edebiliyor.

S9’un diğer ülkelerde satılacak versiyonlarında ise Samsung’un kendi üretimi olan Exynos 9810 yonga seti kullanılacak. Bu yonga setinin de geçmiş versiyonlarına göre daha az güç tüketeceği belirtiliyor.

Samsung Galaxy S9 şubat ayında tanıtılacak

Bütün bu spekülasyonların ardından gerçek cevaba ulaşmak için bekleme süresi kısalıyor. Samsung Galaxy S9 ve S9+, şubat ayının sonunda Barselona’da gözler önüne çıkacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın