Galaxy S22 serisi için yeni kamera güncellemesi

google news abone ol

Samsung Galaxy S22 serisi için kamera güncellemesi yayınladı. S22 serisinin kamerası, bu güncelleme ile kullanıcılara adeta bir profesyonel gibi çekim yapma imkanı sunuyor.

Samsung, S22 serisi için sunduğu yeni kamera güncellemesiyle kullanıcılara üst düzey bir kamera ve fotoğrafçılık deneyimi yaşamayı vadediyor. Güncellenen Expert RAW özelliğinin yanı sıra yepyeni Camera Assistant uygulamasıyla kullanıcılar, bir profesyonelin elinden çıkmış gibi görünen kareler yakalayabilecek.

Expert RAW, güçlü Astrophoto özelliğiyle S22’nin gece fotoğrafçılığındaki yeteneklerini yükseltiyor. Bu yepyeni özellik sayesinde S22 sahipleri, yıldızların ve gökyüzündeki hareketlerin en net fotoğraflarını çekebilecek.

galaxy s22

Gökyüzü Rehberi’ni açarak, yıldızlar, güneş sistemini, nebulaların konumunu ve hareketlerini ekran üzerinde işaretleyebilen kullanıcılar, aynı zamanda Galaxy S22’nin kamerası, yapay zeka teknolojisini kullanarak, mümkün olan en iyi görüntünün elde edilmesini sağlıyor. Ayrıca S22 serisi ‘Çoklu Çerçeve İşleme’ özelliği sayesinde kullanıcılara belli bir zaman diliminde fotoğraf çekme imkanı da sağlıyor. 

Sanatsal yönünü keşfetmek isteyen kullanıcılar ise, ‘Çoklu Pozlama’ modunu kullanarak birkaç fotoğrafı arka araya çektikten sonra üst üste bindirme modlarını kullanabiliyor, dilediklerinde, bunları tek ve çarpıcı bir görüntüde birleştirebiliyor. Kullanıcılar, bu ayarları kullanmak için Expert RAW menüsünden Ayarlar’a giderek, ‘Özel Fotoğraf Seçenekleri’ sekmesinden Astrophoto ve çoklu pozlama modu özelliklerine erişebiliyor.

Galaxy S22 Camera Assistant ile otomasyon özellikleri sunuyor

Galaxy S22 serisine yeni gelen ‘Camera Assistant’ uygulaması ise, tamamen kişiselleştirilmiş bir çekim deneyimi için kullanıcılara otomasyon özelliklerini seçme fırsatı sunuyor. 

Camera Assistant uygulaması kullanıcılara, ‘Otomatik Lens Değiştirme’, ‘Otomatik HDR’ ve ‘Deklanşör Hızlandırma’ gibi özellikleri açıp kapatma imkanı sunuyor. Ayrıca, netlik seviyelerini daha hassas bir biçimde denetleyebilme, zamanlayıcı kapandıktan sonra çekilmek istenen fotoğraf sayısını belirleyebilme gibi özelliklerle fotoğraflar üzerinde daha fazla denetim sağlıyor.

galaxy s22

Galaxy S22 serisinin kamera güncellemesiyle gelen ‘Camera Assistant’ uygulaması sayesinde kullanıcılar, artık aşağıdaki özelliklerden faydalanabilecek:

  • Otomatik HDR: Arkadan aydınlatmanın olduğu durumlarda kullanıcılar, daha doğal fotoğraflar için HDR’yi kapatabiliyor.
  • Fotoğraf yumuşatma özelliği: Fotoğraftaki keskin kenarları ve fotoğraf dokusunu düzeltmek için kullanılabiliyor.
  • Otomatik lens değiştirme: Fotoğrafı çekilen nesneye yakınlaşırken ya da karanlık ortamda kamera lensleri arasında otomatik geçiş yapan ‘Otomatik lens değiştirme’ özelliği artık kapatılabiliyor. Kullanıcılar, kendilerine daha yakın bir nesnenin fotoğrafını çekmek için geniş lens yerine telefoto lens kullanmak istediklerinde, bu özelliği menü üzerinden kapatabiliyor.
  • Fotoğraf modunda video kaydı: Fotoğraf modunda düğmeye uzun basarak video klip çekmeyi sağlayan bu özellik kapatıldığında, yanlışlıkla video kaydetmenin önüne geçiliyor.
  • Zamanlayıcıdan sonraki çekim sayısı ayarı: Kullanıcılar, zamanlayıcıyı kurduktan sonra arka arkaya otomatik olarak birden fazla fotoğraf çekebiliyor. Bu özellik sayesinde, kaç tane fotoğraf çekileceğini de seçebilecekler.
  • Daha hızlı deklanşör: Bu mod, saniyede 7 fotoğraf çekmeye imkan sağlıyor. Hareketli nesnelerin fotoğraflarını çekerken son derece kullanışlı bir özellik olarak öne çıkıyor.
  • Kamera zaman aşımı süresi: Kullanıcılar, kamera uygulamasının (önizleme ekranında) ne kadar süre boyunca açık kalacağını (1, 2, 5 veya 10 dk.) seçebiliyor.
  • HDMI ekranlarda sadece önizleme: HDMI bağlantılı ekranlarda herhangi bir menü ve düğme olmadan kamera önizlemesini görüntülemeye imkan tanıyor.

İLGİLİ HABERLER

Oppo A96 bu hafta A101’in öne çıkan ürünleri arasında

A101 26 Ocak 2023 Aldın Aldın elektronik ürünlerine baktığımızda bu hafta listede dikkat çeken ürünlerden bir tanesinin Oppo A96 olduğunu görüyoruz. Ayrıca 5000 TL...

iOS 17 görsel anlamda büyük bir yenilik getirmeyecek

Apple iOS 16 için hazırladığı en yeni güncellemeyi bu hafta içinde kullanıcılarla buluşturmuştu. Şirket 2022'nin haziran ayında duyurduğu iOS 16'yı eylül ayında iPhone 14...

Donald Trump Facebook ve Instagram hesaplarını da geri alıyor

Meta, eski Başkan Donald Trump'ın Facebook hesabının "süresiz" olarak askıya alınması kararını uzatmasının üzerinden iki yılı yakın zaman geçtikten sonra, hesabı eski hâline getirme...

The Last of Us dizisinin ikinci sezonu için başrol oyuncusundan sinyal geldi

Uzun süredir merakla beklenen The Last of Us dizisi 2023'ün ilk günlerinde izleyicilerle buluşmuştu. Yayınlanan ilk iki bölümüyle hem oyunun hayranlarından hem de oyunlara...

Tesla sıkıntılara rağmen 2022’yi rekorlarla tamamladı

Tesla tedarik zincirinde yaşanan problemlere, işten çıkarmalara, dibe çakılan hisse fiyatına ve CEO'u Elon Musk'ın hakkındaki tartışmalara rağmen 2022'yi rekorlarla kapatmayı başardı. 2022'nin dördüncü...

FM23 Console versiyonunun PlayStation 5 için çıkış tarihi belli oldu

Popüler futbol menajerlik oyunu serisi Football Manager'ın en yeni oyunu Football Manager 2023 veya kısa adıyla FM23 geçtiğimiz kasım ayında oyuncularla buluşmuştu. FM23 ile...

Baz seviyedeki M2 işlemcili 14 inç MacBook Pro’da da SSD performans indirgemesi var

Apple'ın M2 işlemcili MacBook Pro'ları satışa sunmasının ardından, yurt dışında ilk incelemeleri ve analizleri de görmeye başladık. 9to5Mac tarafından yapılan testlere göre, temel seviye...

Apple’dan yaşı 10’a gelmiş iPhone 5S için güvenlik güncellemesi

iPhone 5S, son işletim sistemi güncellemesini 2018'de iOS 12'nin kullanıma sunulmasıyla birlikte almıştı. Ancak anlaşılan o ki, bu sürümdeki sayılar tamamen bitmedi. AppleInsider'ın belirttiğine göre,...

OnePlus 11R’nin tanıtım tarihi belli oldu

OnePlus 11 ve Buds Pro 2 kablosuz kulaklığın küresel lansmanı 7 Şubat'ta gerçekleştirilecek. Bu etkinlikte bir başka telefon da ilk kez gözler önüne çıkacak...