Final Fantasy serisinin ilk altı oyunu yenileniyor

Ana Final Fantasy serisinin ilk altı oyununun “remaster” edilerek yeniden yayınlanacağı açıklandı. Square Enix’ten verilen bilgiye göre, bu oyunlar PC’de Steam üzerinden dağıtılacak. iOS ve Android platformlarında da bu oyunları oynamak mümkün olacak.

Oyunların her biri “Pixel Remaster Serisi” kapsamında ayrı ayrı yayınlanacak. Square Enix, bu oyunların ne zaman çıkacağı konusunda bilgi vermedi. Şirket sadece “yakında” ifadesini kullanmakla yetindi.

Square Enix’in Twitter hesabından yapılan paylaşımda, oyunun “kusursuz piksel makyajı”ndan geçeceği belirtildi. Bu açıklama, oyunların orijinal görsel tasarımları korunarak yenilenmiş şekilde kullanıcıların karşısına geçeceği anlamına geliyor.

Square Enix, Final Fantasy hayranlarını heyecanlandıran bu proje konusunda şimdilik fazla detay paylaşmadı. Ancak önümüzdeki dönemde konuyla ilgili yeni bilgiler duymak sürpriz olmayacaktır.

Apple Watch Series 7 Türkiye’de satışa çıktı

Apple Watch Series 7, eylül ayındaki etkinlikte iPhone 13 serisiyle birlikte tanıtılmıştı. Apple, geçen cuma günü ön satışlarına başladığı yeni akıllı saatini, ABD ve...

iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 ekim ayı bitmeden yayınlanacak

Apple'ın en yeni mobil işletim sistemleri iOS 15 ve iPadOS 15 geçtiğimiz ay dağıtma çıkmıştı. iOS 15 özellikle Apple Watch ile telefon kilidini açma...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun