Eğlence

Fallout 4’ün yeni nesil konsol versiyonu 2023’te çıkacak

fallout 4

Fallout 5’in daha çok uzun süre boyunca beklemek gerekiyor. Ancak Bethesda bu süre zarfında serinin hayranlarının özlemini dindirecek bir adım atmaya hazırlanıyor. VGC’nin haberine göre, Fallout 4 PS5, Xbox Series X/S ve PC için hazırlanmış özel versiyonuyla 2023’te oyuncuların karşısına çıkacak.

Bu versiyon yüksek kare hızı ve 4K kalitesinde özelliklerle gelecek. Yeni Creation Club içerikleri de güncellemenin getirdikleri arasında bulunuyor.

Bethesda daha önce de Fallout 4’te görsel anlamda iyileştirmeler yapmıştı. Şirket oyunun Xbox One X’te 4K çözünürlükle oynanmasını, sadece 30 fps olsa da, mümkün kılmıştı. Buna ek olarak, geçtiğimiz yıl da Xbox Series X ve S’in FPS Boost özelliğinden yararlanarak 60 fps desteği sunulmuş, ancak bu destek de 1080p çözünürlükle sınırlandırılmıştı.

Oyuncuların karşısına bu sefer hangi iyileştirmelerin çıkarılacağı tam olarak bilinmiyor. Ancak Bethesda’nın daha önceki hamlelerine kıyasla daha az taviz vermesi bekleniyor.

Bu stratejinin oyun severler için tanıdık olduğu söylenebilir. Tıpkı CD Projekt Red’in The Witcher 3 yamasında olduğu gibi, uzun süredir beklenen yeni bir oyun üstünde çalışırken eski oyuna olan ilgiyi canlandırmak mantıklı görünüyor. Bunun satışları artırmasına pek fazla ihtimal verilmese de, Fallout 4’ü oyuncuların aklında tutma konusunda etkili olacağı söylenebilir. 2023’te çıkacak bu versiyon, Fallout serisinin 25. yıl dönümü için de bir tür kutlama olarak değerlendirilebilir. Özel versiyon konusunda önümüzdeki dönemde yeni bilgilerin paylaşılması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER