Xbox Bethesda Games Showcase 2022 yayınının önemli duyuruları ve fragmanları

google news abone ol

Xbox, dün akşam saatlerinde gerçekleştirdiği Xbox Bethesda Game Showcase etkinliğinde Starfield oyununa uzun bir bakıştan Overwatch 2 ve Diablo IV haberlerine kadar geniş yelpazeye yayılmış duyuru ve içeriklerle oyun severlerin karşısına çıktı.

Bu etkinlik için Xbox, yalnızca önümüzdeki 12 ay içinde oynanabilecek oyunlara odaklandı. Yani aşağıda hakkında videoları ve detayları bulunan oyunlar için en azından çok fazla beklemek zorunda kalmayacaksınız. Bu makalede etkinlikte gösterilen ve bahsedilen oyunlarla ilgili özetleri bulabilirsiniz.

Hollow Knight: Silksong önümüzdeki bir yıl içinde çıkışa hazır

Popüler Hollow Knight bağımsız oyununun merakla beklenen devamı olan Hollow Knight: Silk Song, Xbox Game Pass aboneleri için daha ilk günde piyasaya sürülecek. Fragman, platform oyununun etkileyici sanatsal unsurlarını ve oynanışını gösteriyor, ancak henüz resmi bir çıkış tarihi yok.

Overwatch 2‘nin oynaması ücretsiz olacak

Overwatch 2‘yi oynamak ücretsiz olacak ve erken erişim 4 Ekim’de gelecek. Ayrıca oyunda Junker Queen adlı yeni bir tank kahramanı da yer alacak. Blizzard, 16 Haziran’da düzenleyeceği özel bir etkinlik dahilinde oyun hakkında daha fazla bilgi verecek.

Starfield oyun oynanışı gemi inşa yeteneklerini sergiliyor

Bethesda, 2018’den beri üzerinde çalışılan bir oyun olan Starfield’da karakter oluşturma ve gemi inşa etme yeteneklerine daha uzun bir bakış atma imkanı sundu. İnsan karakterleri hâlâ Bethesda tarafından yapılmış hissi verse de, merakla beklenen uzay keşfi rol yapma oyununun fragmanı oldukça umut verici görünüyor.

Persona serisi Xbox’a geliyor

Xbox, Persona 3 Portable, Persona 4 Golden ve Persona 5 Royal‘i Xbox konsollarına ve PC’ye getirmek için Persona geliştiricisi Atlus ile ortaklık kuruyor. Persona 5 Royal, 21 Ekim’de ilk gelen olacak.

Diablo IV gelecek yıl çıkıyor

 

Diablo IV gelecek yıl hem Xbox hem de PC için çıkacak. Gösteri sırasında Blizzard, oyunun eşli oynanış yeteneklerini gösterdi, Necromancer adlı beşinci ve son sınıfı tanıttı.

Gelecek Forza Motorsport çeşitli güncellemelerle gelecek

Yeni Forza Motorsport, Xbox Series X’in ışın izleme özellikleriyle desteklenen “yeni bir gerçekçilik düzeyi” ile gelecek. Diğer bazı değişiklikler arasında günün saati ve sıcaklıklardaki değişiklikler, lastik ve yakıt yönetimi, derinlemesine araç yapımı ve daha fazlası yer alıyor.

Halo Infinite‘in Pelican’ı Microsoft Flight Simulator‘a geliyor

Microsoft Flight Simulator: 40th Anniversary eklentisi Halo Infinite‘in Pelican’ını oyun içinde uçabilir hâle getiriyor. Ayrıca Smithsonian Ulusal Hava ve Uzay Müzesi ile “benzersiz bir iş birliği içinde” ortaklıklar da içerecek. Daha sonraki bir tarihte daha fazla ayrıntı sunulacak.

Redfall 2023’te geliyor


Xbox, Massachusetts’in kurgusal kasabası Redfall’da vampirleri savuşturan oyuncuları barındıran eşli oynanışlı, birinci şahıs nişancı (FPS) oyunu olan Redfall‘a yeni bir bakış imkanı sundu. Dishonored‘ın arkasındaki ekip olan Arkane Studios tarafından geliştirilen Redfall, geçen yıl E3’te ilk kez sahneye çıkmıştı.

Vin Diesel ile Ark 2 2023’te çıkıyor

Ark 2‘de Vin Diesel’e bir kez daha göz atma imkanı sunuldu. Tarih öncesi hayatta kalma sanal alanı, yabancı gezegen Arat’ta geçiyor ve gelecek yıl Xbox’a gelecek.

Forza Horizon 5 Hot Wheels genişlemesi temmuzda geliyor

Önceki Forza Horizon oyunlarında olduğu gibi, Forza Horizon 5‘te de sanal pist parçalarıyla yapılmış özel pistler oluşturmanıza ve bu pistlerde yarışmanıza olanak tanıyan bir Hot Wheels genişletme paketi geliyor. 19 Temmuz’da çıkacak olan genişleme, 2021 Hennessey Venom F5 ve 2000 Hot Wheels Deora II gibi yeni arabaları da içerecek.

Yeni bir Minecraft yan oyunu yolda

Minecraft Legends, kullanıcılardan “dünyayı birleştirmelerini” isteyen yeni bir aksiyon-strateji yan ürünü niteliğini taşıyor. Fragman, at sırtında düşman yığınlarını savuşturan ve kendi ekiplerine komuta eden tanıdık kutu görünümlü karakterleri gösteriyor.

Fallout: New Vegas yapımcılarından Pentiment adlı yeni bir oyun

Pentiment hakkında ilk fark edilen şey, benzersiz bir sanat tarzına sahip olması oluyor. Anlatı tarzı oyun 16. yüzyıl Bavyera’sında geçiyor. Oyun Fallout: New Vegas‘ı hayata geçiren stüdyo olan Obsidian’dan geliyor.

Sea of Thieves‘in yedinci sezonu yeni gemi özelleştirme seçenekleri getiriyor


Sea of Thieves‘in bir sonraki sezonunun adı “Captains of Adventure” olacak ve 21 Temmuz’da yayınlanacak. Fragmanı gemileri satın alma, adlandırma ve özelleştirme yeteneklerini gösteriyor.

Elder Scrolls Online için keşfedilecek yeni bir arazi

Elder Scrolls Online‘a yeni bir alan geliyor. High Isle, Systres Takımadaları’nda bulunan ve bölgenin Breton nüfusunu Yükselen Düzen’den korumanız gereken bir dizi adadan oluşuyor.

Hideo Kojima yeni bir gizemli oyun için Xbox Studios ile iş birliği yapıyor

Metal Gear serisindeki çalışmalarıyla tanınan geliştirici Hideo Kojima, etkinlik sırasında stüdyosunun Xbox ile yeni bir oyun üzerinde ortak olduğunu duyurdu. Şimdilik çok fazla ayrıntı paylaşılmadı, ancak Kojima’nın bir muhabirden kaldırmasını istediği sızdırılmış oynanış görüntülerinin konuyla ilgisi olduğu düşünülebilir.

Önümüzdeki bir yıl içinde gelecek Game Pass oyunları

gamepass

Son olarak Xbox, gelecek yıl boyunca PC ve Xbox için Game Pass’e gelecek olan oyunları gösterdi. Bunların arasında Overwatch 2, Persona 5 Royal, Redfall ve Starfield gibi Xbox’ın pazar akşamı tanıttığı birçok oyun da dahil.

İLGİLİ HABERLER

Oppo A96 bu hafta A101’in öne çıkan ürünleri arasında

A101 26 Ocak 2023 Aldın Aldın elektronik ürünlerine baktığımızda bu hafta listede dikkat çeken ürünlerden bir tanesinin Oppo A96 olduğunu görüyoruz. Ayrıca 5000 TL...

iOS 17 görsel anlamda büyük bir yenilik getirmeyecek

Apple iOS 16 için hazırladığı en yeni güncellemeyi bu hafta içinde kullanıcılarla buluşturmuştu. Şirket 2022'nin haziran ayında duyurduğu iOS 16'yı eylül ayında iPhone 14...

Donald Trump Facebook ve Instagram hesaplarını da geri alıyor

Meta, eski Başkan Donald Trump'ın Facebook hesabının "süresiz" olarak askıya alınması kararını uzatmasının üzerinden iki yılı yakın zaman geçtikten sonra, hesabı eski hâline getirme...

The Last of Us dizisinin ikinci sezonu için başrol oyuncusundan sinyal geldi

Uzun süredir merakla beklenen The Last of Us dizisi 2023'ün ilk günlerinde izleyicilerle buluşmuştu. Yayınlanan ilk iki bölümüyle hem oyunun hayranlarından hem de oyunlara...

Tesla sıkıntılara rağmen 2022’yi rekorlarla tamamladı

Tesla tedarik zincirinde yaşanan problemlere, işten çıkarmalara, dibe çakılan hisse fiyatına ve CEO'u Elon Musk'ın hakkındaki tartışmalara rağmen 2022'yi rekorlarla kapatmayı başardı. 2022'nin dördüncü...

FM23 Console versiyonunun PlayStation 5 için çıkış tarihi belli oldu

Popüler futbol menajerlik oyunu serisi Football Manager'ın en yeni oyunu Football Manager 2023 veya kısa adıyla FM23 geçtiğimiz kasım ayında oyuncularla buluşmuştu. FM23 ile...

Baz seviyedeki M2 işlemcili 14 inç MacBook Pro’da da SSD performans indirgemesi var

Apple'ın M2 işlemcili MacBook Pro'ları satışa sunmasının ardından, yurt dışında ilk incelemeleri ve analizleri de görmeye başladık. 9to5Mac tarafından yapılan testlere göre, temel seviye...

Apple’dan yaşı 10’a gelmiş iPhone 5S için güvenlik güncellemesi

iPhone 5S, son işletim sistemi güncellemesini 2018'de iOS 12'nin kullanıma sunulmasıyla birlikte almıştı. Ancak anlaşılan o ki, bu sürümdeki sayılar tamamen bitmedi. AppleInsider'ın belirttiğine göre,...