F1 Türkiye GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 heyecanı bu hafta sonu Intercity İstanbul Park'ta!

google news abone ol

Beklenen hafta sonu nihayet geldi, Formula 1 heyecanı yaklaşık bir yıllık aranın ardından yeniden Türkiye’de. Geçtiğimiz ilkbaharda, haziran ayında yapılacağı duyurulan, daha sonra iptal edilen ve Singapur GP’nin iptal edilmesiyle birlikte yeniden takvime giren F1 Türkiye GP 2021 8-10 Ekim tarihleri arasında Intercity İstanbul Park pistinde gerçekleştirilecek.

İki hafta önce Rusya’nın Soçi şehrinde heyecanlı bir yarış izledik. Başından itibaren heyecanlı, sonu ise dramatik bir yarış oldu ve Mercedes pilotu Hamilton 100. yarış galibiyetini aldı. Şampiyonadaki en büyük rakibi Verstappen ise ikinci olarak bir nevi “hasarı azalttı”. İkilinin bu hafta sonu İstanbul Park’ta heyecan verici bir mücadele yaşaması bekleniyor.

F1 Türkiye GP 2021 Antrenman Turları, Sıralama Turları ve Yarış saat kaçta?

 

F1 Türkiye GP, Intercity İstanbul Park Pisti’nde düzenleniyor. Bu pist daha önce Formula 1 yarışlarına, 2005-2020 yılları arasında toplam 8 kez ev sahipliği yapmıştı.

Bu hafta sonu heyecan 8 Ekim Cuma günü düzenlenen antrenman turlarıyla başlıyor. Yarış ise 10 Ekim Pazar öğleden sonra koşulacak.

1. Antrenman Turları 
8 Ekim Cuma,
TSİ 11.30

2. Antrenman Turları
8 Ekim Cuma,
TSİ 15.00

3. Antrenman Turları
9 Ekim Cumartesi,
TSİ 12.00

Sıralama Turları
9 Ekim Cumartesi,
TSİ 15.00

F1 Türkiye GP
10 Ekim Pazar,
TSİ 15.00

 

Cuma gününden başlayarak pazara kadar; antrenman turlarından yarışa büyük bir heyecan F1 tutkunlarını bekliyor. Biz de Teknoblog ekibi olarak hafta sonu bu yarışı yerinden takip edeceğiz. Özellikle Instagram hesabımızdan yapacağımız hikâye ve diğer paylaşımları takip etmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca bu heyecan dolu yarışı internet üzerinden takip etmenize olanak sağlayacak birçok farklı ortam var.

Geçen yıl olduğu gibi, Türkiye’de F1 yayın hakları S Sport kanalının elinde. Tüm antrenman seanslarını, sıralama turlarını, sprint yarışını ve yarışı Sport Plus platformunda canlı olarak izleyebilirsiniz. Çeşitli platformlarda yayın yapan S Sport 2 kanalı ise bu hafta sonunda 2. antrenman turları, sprint yarışı ve yarışı canlı olarak yayınlıyor.

Aşağıda F1 Türkiye GP canlı izle seçeneklerini sıralıyoruz.

1. S Sport Plus

S Sport‘un web ve mobil uygulamalar üzerinden sunduğu içerik servisi S Sport Plus üzerinden F1 Türkiye GP 2021 antrenman turları, sıralama turları, sprint yarışı ve yarışı takip edebilirsiniz. Üstelik S Sport Plus geçen yıllardan farklı olarak cuma günkü birinci ve ikinci sıralama turlarını da canlı olarak yayınlıyor. İsteğe göre video mantığında çalışan bu uygulama, kaçırdığınız seansları daha sonra tekrar izleme imkanı da sunuyor. S Sport Plus’ın iOS veya Android uygulamasını ücretsiz olarak indirin, daha sonra da S Sport Plus abonelik seçeneklerinden bir tanesini seçin. S Sport Plus aylık abonelik 21,99 TL, yıllık abonelik ise 179,99 TL.

2. TV+

Turkcell’in TV+ platformunda Herkes için TV+, Full TV+ Paketi, Evde TV+ Aile Paketi, Evde TV+ Ekstra Paketi paketlerinden bir tanesine sahip olan aboneler S Sport kanalına erişim imkanına sahipler. TV+’ın ücretsiz iOS veya Android uygulamasını mobil cihazınıza kurup daha sonra da telefon numaranız ve şifrenizle uygulamaya giriş yaparak F1 Türkiye GP‘yi canlı izleyebilirsiniz.

S Sport 2 TV+ platformunda 78. kanaldan yayın yapıyor.

3. D-Smart GO

D-Smart’ın mobil içerik servisi olan D-Smart GO, abonelerin S Sport içeriklerine ulaşma imkanı sunuyor. Eğer D-Smart Mega paketi kullanan bir üyeyseniz, D-Smart GO’ya ücretsiz olarak cep telefonu, bilgisayar ve tabletlerinden erişim sağlayabilirsiniz. D-Smart abonesi olmayanlar da aylık 29,9 TL veya yıllık 269,10 TL karşılığında D-Smart GO Mega paketine abone olarak spor kanallarına erişim elde edebilirler. D-Smart GO iOS ve Android uygulamalarını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

S Sport 2 D-Smart platformunda 79. kanaldan yayın yapıyor.

4. Tivibu Go

Türk Telekom’un TV platformu Tivibu’nun mobil cihazlar üzerinden izleme imkanı sunan hizmeti Tivibu Go da abonelerine S Sport kanalına erişim imkanı sunuyor. Bunun için Tivibu Go Spor Paketi veya Tivibu Go Süper Paket üyesi olmak gerekiyor. Tivibu Go Spor Paketi aylık 10,90 TL’lik ücrete sahip. Tivibu Go Süper Paket, aylık 14,90 TL’lik ücret karşılığında sunuluyor. Üstelik 5 GB internet paketi de hediye ediliyor. Tabii ki, Tivibu Go iOS veya Android uygulamalarını da indirmeniz şart.

S Sport 2 Tivibu platformunda 74. kanaldan yayın yapıyor.

5. Vodafone TV

Vodafone’un TV platformu Vodafone TV; iOS ve Android cihazlarında, Apple TV ve Smart TV’lerde S Sport kanalını izleme imkanı veriyor. Vodafone TV’de bulunan Full Paket, ayda 9,9 TL karşılığında sunuluyor. Bunun yanı sıra Vodafone aboneleri, sahip oldukları paket dahilinde Vodafone TV’ye ücretsiz erişim imkanı elde ediyor. Eğer Vodafone abonesiyseniz, bu hizmete ücretsiz erişim hakkınızın olup olmadığını kontrol edin.

S Sport 2 Vodafone TV’de 12. kanaldan yayın yapıyor.

6. BluTV

Dijital yayın platformu BluTV, S Sport kanallarını bünyesine kattı. Böylelikle platform aboneleri bu kanalların yayınlarını canlı olarak izleyebiliyor. Aylık 9,90 TL karşılığında bu platforma üye olarak dilerseniz web üzerinden dilerseniz de BluTV iOS veya Android uygulamaları üzerinden F1 Türkiye GP 2021 yarışını izleyebilirsiniz.

7. F1 TV Pro

Formula 1 yönetimi F1 yarışlarını internet üzerinden canlı olarak yayınlıyor. F1 TV Pro adı verilen servis web sitesi üzerinden, aynı zamanda da F1 TV iOS ve Android uygulamaları üzerinden hizmet vermeye başladı. Ayda 7.99 avro ya da yıllık 64.99 avro karşılığında F1 yarışlarının tüm antrenman turları, sıralama turları ve yarışlarını internet üzerinden izleyebilirsiniz. 7 günlük ücretsiz deneme imkanı var. F1 TV Pro’da Türkçe anlatım yok, ancak anlatımı kapatarak doğrudan yarışın sesini dinleme imkanınız var. Aynı zamanda istediğiniz pilotun araç kamerasına bağlanarak yarışı oradan izleyebilirsiniz. Bu arada takımların telsiz konuşmaları da bu hizmet karşılığında sunuluyor. Canlı yarış zamanları da erişim paketi içinde yer alıyor.

Dünya çapında F1 yarışlarını yayınlayan tüm kanallar listesine buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER