Death Stranding sinemaya uyarlanıyor

Popüler oyunların dizi veya film uyarlaması yapılması kervanına şimdi de Death Stranding katılıyor. Kojima Productions, popüler oyununun sinema uyarlaması için Los Angeles merkezli Hammerstone Studios ile birlikte çalışıyor.

2019 çıkışlı oyun, uzun ve dramatik sahneleriyle oyunculara sinematik bir deneyim yaşatmayı başarmıştı. Oyunun doğrudan sinemaya aktarılmak yerine uyarlanmasında bu durumun etkili olduğu düşünülüyor. Filmde yeni unsur ve karakterlerin izleyicilerin karşısına çıkacağı, ancak tamamen yeni bir hikaye anlatılmayacağı belirtiliyor.

Death Stranding’in kadrosunun zaten yıldız isimleri barındırdığını hatırlatmakta fayda var. Oyunun yaratıcısı Hideo Kojima’nın oyun karakterlerini tanınmış isimlerin canlandırmasını tercih ettiği biliniyor. Oyunda Sam Porter Bridges’ı Norman Reedus canlandırırken, Mads Mikkelsen ve Léa Seydoux gibi isimler de boy gösteriyor. Bu isimlerin filmde yer alıp almayacağı belirsizliğini koruyor.

Death Stranding 2 kısa süre önce duyurulmuştu

Hideo Kojima, Hammerstone Studios kurucusu Alex Lebovici ile birlikte filmin baş yapımcısı olacak. Lebovici, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “İlk film uyarlamasında muhteşem ve ikonik Hideo Kojima ile iş birliği yapma fırsatına erişmekten dolayı büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Diğer büyük bütçeli oyun uyarlamalarından farklı olarak daha samimi ve ayakları yere basan bir iş yapacağız. Hedefimiz yaratıcılık ve sanatsal özgürlükle bir video oyunun sinemaya nasıl uyarlanacağını yeniden tamamlamak. Bu film gerçek bir Hideo Kojima yapımı olacak.”

Hideo Kojima Death Stranding 2’nin duyurusunu da kısa süre önce yapmıştı. Yeni oyunda Norman Reedus ve Léa Seydoux’nun yanı sıra Elle Fanning de oyuncuların karşısına çıkacak.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun