Eğlence

Death Stranding üç yılda 10 milyondan fazla oyuncuya ulaştı

death stranding pc game pass death stranding director's cut
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Hem eleştirmenler hem de oyuncular arasında bölünmeye sebep olan Death Stranding, önemli bir başarıya imza attı. Oyunun yapımcısı Kojima Productions, çıkışının üçüncü yılını kutlayan oyunun 10 milyondan fazla kişi tarafından oynandığını açıkladı. Bu sayı, PC Game Pass de dahil olmak üzere oyunun yayınlandığı tüm platformlar üzerinden hesaplandı.

Death Stranding’in yaratıcısı Hideo Kojima, Twitter’dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Dünyanın dört bir yanında birbirleriyle gevşekçe bağlantılı 10 milyondan fazla ‘Sam one’ oyuncusu olduğunu bilmek beni mutlu ediyor.”

Metal Gear Solid’in de yaratıcısı olan Hideo Kojima’nın elinden çıkan bir oyunun ticari başarı yakalamasına pek şaşırmamak gerekiyor. Ancak kimi çevreler, oyunu çıkış döneminde bir fiyasko olarak değerlendirmişti. 2020 tarihli bir haberde Sony’nin oyunun satış performansından mutsuz olduğu ve o yılın mart ayı itibarıyla 3 milyon kopyanın depolarda beklediği belirtilmişti.

Death Stranding’in talihi pandemi ve PC versiyonuyla döndü

Ancak önce pandeminin başlaması daha sonra da oyunun PC’ye gelişi işleri değiştirmişti. Oyun pek çok kişiye dünyanın bir gecede değiştiğini anlama konusunda yardımcı olmuştu. 2021’in temmuz ayı itibarıyla Death Stranding’in 5 milyon kopya sattığı açıklanmıştı.

Oyunun başrolünü canlandıran aktör Norman Reedus, Kojima Productions’ın Death Stranding’in devamı üzerinde çalıştığını doğrulamıştı. Ancak Google’ın Stadia’yı kapatma kararının bu süreci etkileyebileceğine dair haberler de gündeme gelmişti. Kojima Productions bir süre önce başrollerini Elle Fanning ve Shioli Kutsuna’nın üstleneceği yeni oyununun işaretlerini vermeye de başlamıştı.