Clubhouse mesajlaşma özelliğini yanlışlıkla sızdırdı

Clubhouse sesli sohbet odalarıyla Spotify‘dan Facebook‘a kadar pek çok platforma ilham vermişti. Görünen o ki, şirket tamamen sese dayalı deneyimlerden biraz uzaklaşmayı planlıyor. Clubhouse, Backchannel adını taşıyan mesajlaşma özelliğini yanlışlıkla bazı kullanıcılara sızdırdı.

İnternette yapılan paylaşımlar ve dolaşan ekran görüntüleri, Backchannel’ın ses yerine yazıyla iletişim kurma imkanı verdiğini gösteriyor. Henüz bitmemiş olduğu anlaşılan özellikten doğal olarak uygulamanın çıkış notlarında bahsedilmiyor. Sızıntının ardından Backchannel’ın devredışı bırakıldığı da görülüyor.

Clubhouse tarafından konuyla ilgili olarak The Verge sitesine gönderilen açıklamada, yapılanın ürün inşası sürecinin bir parçası olduğu belirtildi. Sürekli olarak yeni özelliklerin keşfedildiği ve değerlendirildiği belirtilirken, bu değerlendirmelerin bazen haftalık buluşmalarda kullanıcılarla birlikte yapıldığı da hatırlatıldı.

Clubhouse mesajlaşma özelliğini kısa bir süre için canlı tutmuş gibi görünüyor. Bu nedenle özelliğin detayları konusunda net bir şeyler söylemek pek kolay değil. Backchannel isimli mesajlaşma aracının ne zaman tekrar kullanıcı karşısına çıkacağı belirsizliğini koruyor.

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...

Nothing ilk ürünü olan kablosuz kulaklık Ear (1)’i tanıttı

OnePlus kurucu ortağı Carl Pei liderliğindeki tüketici teknolojisi girişimi Nothing, ilk ürünü olan Ear (1) tam kablosuz kulaklıklarını resmen duyurdu. Nothing Ear 1 fiyatı...