TCL
TCL 50 Pro NxtPaper 5G
📺
Ekran
6.78"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 6300
🧠
RAM
8GB RAM
💾
Depolama
256GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
33WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8 OIS
🤖
OS
Android 14
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | TCL |
| Model | 50 Pro NxtPaper 5G |
| Çıkış Tarihi | Eylül 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Midnight Blue, Misty Grey |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 76.3 |
| Yükseklik (mm) | 165.8 |
| Kalınlık (mm) | 8.8 |
| Ağırlık (g) | 197 |
| Malzeme | Plastik |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.78 |
| Panel Tipi | AMOLED (NxtPaper 4.0) |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 388 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 800 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 6300 |
| Üretim Süreci (nm) | 6nm |
| CPU | Octa-core (4x2.4 GHz A78 + 4x2.0 GHz A55) |
| GPU | Mali-G615 MC2 |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 256GB |
| Hafıza Kartı | Var (microSD) |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 ultrawide / 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 16MP f/2.2 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | NxtPaper 4.0 AMOLED / OIS / 120Hz / AI kamera |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 33W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 TCL 50 Pro NxtPaper 5G Haberleri
02 Ekim 2025Xbox Game Pass, Türkiye’de geçerli yeni plan yapısı ile güncellendi
20 Ağustos 2025Huawei Türkiye’de Pura 80 Serisi, MatePad 11.5 ve WiFi X1 Pro modellerini tanıttı
06 Eylül 2024TCL’nin yeni Nxtpaper telefonları göz yormayan ekran ve monokrom mod düğmesiyle geliyor
09 Ocak 2024TCL yeni ürün ve teknolojilerini CES 2024'te sergiliyor
06 Ocak 2023TCL akıllı telefon, tablet ve diğer yeni mobil ürünlerini CES 2023'te duyurdu
Diğer TCL Telefonları
TCL
TCL NxtPaper 70 Pro 5G
- 6.9" ekran
- MediaTek Dimensity 7300
- 8GB RAM
- 5200 mAh
- 50MP f/1.9 OIS
Fiyat belirtilmemiş

