TCL
TCL 40 NxtPaper 5G
📺
Ekran
6.6"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 6020
🧠
RAM
6GB RAM
💾
Depolama
256GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
18WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8
🤖
OS
Android 13
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | TCL |
| Model | 40 NxtPaper 5G |
| Çıkış Tarihi | Ağustos 2023 |
| Çıkış Yılı | 2023 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Moonlight Blue, Dark Grey |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 76.7 |
| Yükseklik (mm) | 166.2 |
| Kalınlık (mm) | 8.6 |
| Ağırlık (g) | 198 |
| Malzeme | Plastik |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.6 |
| Panel Tipi | IPS LCD (NxtPaper) |
| Çözünürlük | 1080 x 2408 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 401 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 90Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 600 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 6020 |
| Üretim Süreci (nm) | 7nm |
| CPU | Octa-core (2x2.2 GHz A76 + 6x2.0 GHz A55) |
| GPU | Mali-G57 MC2 |
| RAM | 6GB |
| Depolama | 256GB |
| Hafıza Kartı | Var (microSD) |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 |
| Geniş Açı Kamera | 5MP f/2.2 ultrawide / 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 16MP f/2.2 |
| Video Çözünürlüğü | 1080p@30fps |
| Kamera Özellikleri | NxtPaper göz koruma / AI kamera / 5G |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 18W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Yok |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Yok |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 13 |
| Güncelleme Süresi | 1 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 TCL 40 NxtPaper 5G Haberleri
02 Ekim 2025Xbox Game Pass, Türkiye’de geçerli yeni plan yapısı ile güncellendi
27 Eylül 2025TCL Tab 8 NXTPAPER 5G tablet tanıtıldı ve yurt dışında satışa çıktı
20 Ağustos 2025Huawei Türkiye’de Pura 80 Serisi, MatePad 11.5 ve WiFi X1 Pro modellerini tanıttı
26 Şubat 2024TCL, 50 Serisi yeni akıllı telefonlarını MWC 2024'te tanıttı
09 Ocak 2024TCL yeni ürün ve teknolojilerini CES 2024'te sergiliyor
Diğer TCL Telefonları
TCL
TCL NxtPaper 70 Pro 5G
- 6.9" ekran
- MediaTek Dimensity 7300
- 8GB RAM
- 5200 mAh
- 50MP f/1.9 OIS
Fiyat belirtilmemiş
