📱
Asus
Asus Zenfone 10
📺
Ekran
5.9"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8 Gen 2
🧠
RAM
8GB / 16GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB / 512GB
🔋
Pil
4300 mAh
⚡
Şarj
30WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.9 OIS (gimbal)
🤖
OS
Android 13 (15'e kadar)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Asus |
| Model | Zenfone 10 |
| Çıkış Tarihi | Temmuz 2023 |
| Çıkış Yılı | 2023 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Kırmızı, Mavi, Beyaz |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 68.1 |
| Yükseklik (mm) | 146.5 |
| Kalınlık (mm) | 9.4 |
| Ağırlık (g) | 172 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus 2 ön / plastik arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 5.9 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 445 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 144Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1100 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus 2 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8 Gen 2 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.2 GHz X3 + 2x2.8 GHz A715 + 3x2.8 GHz A710 + 2x2.0 GHz A510) |
| GPU | Adreno 740 |
| RAM | 8GB / 16GB |
| Depolama | 128GB / 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.9 OIS (gimbal) |
| Geniş Açı Kamera | 13MP f/2.2 120° |
| Ön Kamera | 12MP f/2.45 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | Gimbal OIS / Kompakt / 3.5mm jak / IP68 |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 4300 |
| Kablolu Şarj (W) | 30W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.2 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 13 (15'e kadar) |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 Asus Zenfone 10 Haberleri
16 Ekim 2025Honor’un Robot Phone konsepti yapay zekâyla şekilleniyor
23 Şubat 2025Asus, dahili koku haznesine sahip yeni bir mouse tanıttı
06 Şubat 2025Asus Zenfone 12 Ultra tanıtıldı: Snapdragon 8 Elite ve gelişmiş kamera özellikleriyle geliyor
03 Şubat 2025Asus Zenfone 12 Ultra'nın tasarımı tanıtıma sayılı günler kala görüldü
15 Mart 2024Asus Zenfone 11 Ultra tanıtıldı: Dev batarya ve ekranın gücü
Diğer Asus Telefonları
Asus
Asus Zenfone 12 Ultra
- 6.78" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB / 16GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.9 OIS (gimbal Sony IMX890)
Fiyat belirtilmemiş
Asus
Asus ROG Phone 9
- 6.78" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB / 16GB RAM
- 5800 mAh
- 50MP f/1.9 OIS (Sony IMX890)
Fiyat belirtilmemiş
Asus
Asus Zenfone 11 Ultra
- 6.78" ekran
- Snapdragon 8 Gen 3
- 12GB / 16GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.9 OIS (gimbal Sony IMX890)
Fiyat belirtilmemiş
Asus
Asus ROG Phone 8
- 6.78" ekran
- Snapdragon 8 Gen 3
- 12GB / 16GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.9 OIS (Sony IMX890)
Fiyat belirtilmemiş
