Asus
Asus ROG Phone 9
📺
Ekran
6.78"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8 Elite
🧠
RAM
12GB / 16GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB
🔋
Pil
5800 mAh
⚡
Şarj
65WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.9 OIS (Sony IMX890)
🤖
OS
Android 15 (17'ye kadar)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Asus |
| Model | ROG Phone 9 |
| Çıkış Tarihi | Kasım 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Gizem Siyah, Buz Grisi |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 76.8 |
| Yükseklik (mm) | 163.8 |
| Kalınlık (mm) | 8.9 |
| Ağırlık (g) | 227 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus 2 ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.78 |
| Panel Tipi | LTPO AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 388 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 165Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 2500 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus 2 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8 Elite |
| Üretim Süreci (nm) | 3nm |
| CPU | Octa-core (2x4.47 GHz Oryon V2 + 6x3.53 GHz Oryon V2) |
| GPU | Adreno 830 |
| RAM | 12GB / 16GB |
| Depolama | 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.9 OIS (Sony IMX890) |
| Geniş Açı Kamera | 13MP f/2.2 120° |
| Telefoto Kamera | 32MP f/3.0 3x OIS |
| Ön Kamera | 32MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 8K@24fps |
| Kamera Özellikleri | Snapdragon 8 Elite / OIS / 165Hz / Oyun tetikleyicileri / IP68 |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5800 |
| Kablolu Şarj (W) | 65W |
| Kablosuz Şarj (W) | 15W kablosuz |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | yok |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | 5.4 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.2 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 15 (17'ye kadar) |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 Asus ROG Phone 9 Haberleri
01 Nisan 2026Apple, RAM sıkıntısını fırsata çevirerek PC pazarını zorluyor
11 Şubat 20268.500mAh pilli Redmi K90 Ultra bu ay tanıtılabilir
02 Kasım 2025Ayaneo Phone, retro “Remake” markasıyla resmen doğrulandı
20 Ağustos 2025Huawei Türkiye’de Pura 80 Serisi, MatePad 11.5 ve WiFi X1 Pro modellerini tanıttı
01 Temmuz 2025Nothing Headphone 1 modeli yüksek çözünürlüklü ses, uzun pil ömrü ve özgün tasarımıyla duyuruldu
Diğer Asus Telefonları
Asus
Asus Zenfone 12 Ultra
- 6.78" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB / 16GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.9 OIS (gimbal Sony IMX890)
Fiyat belirtilmemiş
Asus
Asus Zenfone 11 Ultra
- 6.78" ekran
- Snapdragon 8 Gen 3
- 12GB / 16GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.9 OIS (gimbal Sony IMX890)
Fiyat belirtilmemiş
Asus
Asus ROG Phone 8
- 6.78" ekran
- Snapdragon 8 Gen 3
- 12GB / 16GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.9 OIS (Sony IMX890)
Fiyat belirtilmemiş
Asus
Asus Zenfone 10
- 5.9" ekran
- Snapdragon 8 Gen 2
- 8GB / 16GB RAM
- 4300 mAh
- 50MP f/1.9 OIS (gimbal)
Fiyat belirtilmemiş
