Asus
Asus Zenfone 12 Ultra
📺
Ekran
6.78"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8 Elite
🧠
RAM
12GB / 16GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB
🔋
Pil
5500 mAh
⚡
Şarj
65WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.9 OIS (gimbal Sony IMX890)
🤖
OS
Android 15 (16'ya kadar)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Asus |
| Model | Zenfone 12 Ultra |
| Çıkış Tarihi | Şubat 2025 |
| Çıkış Yılı | 2025 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Gizem Siyah, Gök Mavisi |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 76.8 |
| Yükseklik (mm) | 163.8 |
| Kalınlık (mm) | 8.9 |
| Ağırlık (g) | 220 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus 2 ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.78 |
| Panel Tipi | LTPO AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 388 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 144Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 2500 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus 2 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8 Elite |
| Üretim Süreci (nm) | 3nm |
| CPU | Octa-core (2x4.47 GHz Oryon V2 + 6x3.53 GHz Oryon V2) |
| GPU | Adreno 830 |
| RAM | 12GB / 16GB |
| Depolama | 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.9 OIS (gimbal Sony IMX890) |
| Geniş Açı Kamera | 13MP f/2.2 120° |
| Telefoto Kamera | 32MP f/3.0 3x OIS |
| Ön Kamera | 32MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 8K@24fps |
| Kamera Özellikleri | Gimbal OIS / 3x tele / 144Hz / IP68 / 3.5mm jak |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5500 |
| Kablolu Şarj (W) | 65W |
| Kablosuz Şarj (W) | 15W kablosuz |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | yok |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | 5.4 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.2 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 15 (16'ya kadar) |
| Güncelleme Süresi | 1 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 Asus Zenfone 12 Ultra Haberleri
23 Şubat 2025Asus, dahili koku haznesine sahip yeni bir mouse tanıttı
06 Şubat 2025Asus Zenfone 12 Ultra tanıtıldı: Snapdragon 8 Elite ve gelişmiş kamera özellikleriyle geliyor
03 Şubat 2025Asus Zenfone 12 Ultra'nın tasarımı tanıtıma sayılı günler kala görüldü
28 Ocak 2025Asus'tan Zenfone 12 Ultra için yeni paylaşım geldi
13 Ocak 2025Asus Zenfone 12 Ultra'nın tanıtım tarihi belli oldu
Diğer Asus Telefonları
Asus
Asus ROG Phone 9
- 6.78" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB / 16GB RAM
- 5800 mAh
- 50MP f/1.9 OIS (Sony IMX890)
Fiyat belirtilmemiş
Asus
Asus Zenfone 11 Ultra
- 6.78" ekran
- Snapdragon 8 Gen 3
- 12GB / 16GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.9 OIS (gimbal Sony IMX890)
Fiyat belirtilmemiş
Asus
Asus ROG Phone 8
- 6.78" ekran
- Snapdragon 8 Gen 3
- 12GB / 16GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.9 OIS (Sony IMX890)
Fiyat belirtilmemiş
Asus
Asus Zenfone 10
- 5.9" ekran
- Snapdragon 8 Gen 2
- 8GB / 16GB RAM
- 4300 mAh
- 50MP f/1.9 OIS (gimbal)
Fiyat belirtilmemiş
