BiP sesli ve görüntülü grup görüşmelerde kişi sınırını 15’e çıkardı

Dünya genelinde 82 milyonun üstünde indirme sayısına ulaşan BiP, yeni bir özelliğin duyurusunu yaptı. BiP üzerinden HD kalitesinde gerçekleştirilen sesli ve grup görüntülü konuşmalardaki desteklenen kişi sayısı 15’e çıktı. Tam da bayram önünde gelen bu özellik sayesinde daha fazla kişi aynı anda BiP üzerinden sesli veya görüntülü olarak bayramlaşabilecek.

Yeni gelen özellikle birlikte BiP’in grup görüşmelerindeki katılımcı sayısı 10’dan 15’e çıkmıl oldu. Turkcell, iletişim platformunun desteklediği kişi sayısını rakiplerinin yaklaşık iki katına
çıktığının altını çizdi.

BiP’in dünyanın 192 ülkesinde milyonlarca kullanıcıya sahip global bir oyuncuya dönüştüğünü ifade eden BiP İletişim Teknolojileri ve Dijital Servisler Genel Müdürü Burak Akıncı, “Rakip uygulamalardan çok önce hayata geçirdiğimiz grup görüntülü görüşme, web arayüzünden sesli ve görüntülü arama, kaybolan mesaj, 106 dilde anlık çeviri ve para gönderme gibi özelliklerimizin yanı sıra kişisel verilerin korunması konusunda uyguladığımız şeffaf politika sayesinde uluslararası alanda en hızlı büyüyen iletişim platformlarından biri haline geldik. Bayram öncesinde bir yeniliği daha hayata geçirerek grup görüntülü görüşme özelliğimizdeki katılımcı sayısını 15’e yükselttik. Böylece kullanıcılarımıza bir bayram hediyesi vermek istedik. Önümüzdeki dönemde de kullanıcılarımızdan gelen geri dönüşler ve talepleri de dikkate alarak uygulamamızı fark yaratan yeni özelliklerle donatmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

BiP ile WhatsApp karşılaştırmasında kazanan BiP oldu

Grup taşıma sayesinde diğer uygulamalardan BiP’e kolaylıkla geçilebiliyor

BiP’e diğer mesajlaşma uygulamalarından geçiş yapmak da son derece kolay. Tüm dünyada operatör fark etmeksizin herkesin kullanabildiği BiP’in ‘grup taşıma’ özelliği sayesinde, kullanıcılar daha önce kullandıkları mesajlaşma uygulamasındaki gruplarını ve sohbet geçmişlerini hızla ve kolayca BiP’e aktarabiliyor. Diğer mesajlaşma uygulamalarından farklı olarak kullanıcılar BiP’e mevcut sohbet gruplarını aktarırken, grupta yer alan BiP’i yüklemiş olan kullanıcıları da tek tek seçmek zorunda kalmadan uygulamaya otomatik olarak ekleyebiliyor.

İLGİLİ HABERLER