Teknoloji

Apple Watch Series 7 için müjdeli haber

apple watch series 6

Kısa süre önce Apple’ın henüz resmi duyurusunu yapmadığı Apple Watch Series 7 akıllı saatinin üretiminde sorun yaşadığı iddiası gündeme gelmişti. Yeni bir habere göre, bu sorunları aşan şirket eylül ayının ortaları itibarıyla geniş ölçekli üretime başlayabilecek.

Apple şu günlerde 14 Eylül’de düzenleyeceği etkinliğe hazırlanıyor. Şirketin bu etkinlikte iPhone 13 serisinin üyeleriyle birlikte yeni Apple Watch’u da tanıtmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Geçtiğimiz ayının son günlerinde Apple’ın Watch Series 7 üretiminde sorunlarla karşılaştığı ve bu sorunlara çözüm bulana kadar çarkları durdurduğu iddia edilmişti. Bu sorunların Series 7’nin yenilenmiş tasarımından kaynaklandığı öne sürülmüştü. Söz konusu tasarımın daha düz ekran ve kenarlardan oluştuğu düşünülüyor. Apple’ın güvenilirlik testlerinde karşılaşılan problemlerin ardından yeni üretim süreçlerinde kullanmak zorunda kaldığı belirtiliyor.

Son haberler, bu üretim sorunlarının çözüldüğünü gösteriyor. Apple’ın sevkiyatlara eylül ayının sonu itibarıyla başlayabileceği konuşuluyor. Bloomberg’den Mark Gurman, Series 7’nin gelecek hafta tanıtılacağını ve sevkiyat hacminin ilk etapta biraz düşük olacağını ifade etti.

Söylentilere göre, Apple Watch Series 7 için 41 ve 45 mm kasa boyutu seçenekleri sunulacak. En büyük ekran boyutunun da 1.78 inçten 1.9 inçe çıkacağı söyleniyor. Daha hızlı işlemci ve yenilenmiş kablosuz bağlantı teknolojisi de konuşulanlar arasında bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER