Apple
Apple iPhone 13
📺
Ekran
6.1"
⚡
İşlemci
Apple A15 Bionic
🧠
RAM
4GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB / 512GB
🔋
Pil
3227 mAh
⚡
Şarj
20WW
📷
Ana Kamera
12MP f/1.6 26mm OIS çift piksel PDAF
🤖
OS
iOS 15 (güncel: iOS 26)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Apple |
| Model | iPhone 13 |
| Çıkış Tarihi | Eylül 2021 |
| Çıkış Yılı | 2021 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Gece Yarısı, Yıldız Işığı, Kırmızı, Mavi, Pembe, Yeşil |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 71.5 |
| Yükseklik (mm) | 146.7 |
| Kalınlık (mm) | 7.65 |
| Ağırlık (g) | 174 |
| Malzeme | Alüminyum çerçeve / cam ön ve arka |
| Su/Toz Direnci | IP68 (6m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.1 |
| Panel Tipi | Super Retina XDR OLED |
| Çözünürlük | 1170 x 2532 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 460 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 60Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 800 |
| HDR Desteği | HDR10 / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Ceramic Shield |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Apple A15 Bionic |
| Üretim Süreci (nm) | 5nm |
| CPU | Hexa-core (2x3.23 GHz + 4x1.82 GHz) |
| GPU | Apple GPU (4-core) |
| RAM | 4GB |
| Depolama | 128GB / 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 12MP f/1.6 26mm OIS çift piksel PDAF |
| Geniş Açı Kamera | 12MP f/2.4 13mm 120° |
| Ön Kamera | 12MP f/2.2 23mm |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 1080p@240fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Cinematic Mode / Night Mode / Dolby Vision HDR kaydı |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 3227 |
| Kablolu Şarj (W) | 20W |
| Kablosuz Şarj (W) | 15W (MagSafe) / 7.5W (Qi) |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | Hayır |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Var |
| USB | Lightning USB 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | iOS 15 (güncel: iOS 26) |
| Güncelleme Süresi | 5 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Siri |
📰 Apple iPhone 13 Haberleri
12 Mayıs 2026Amazon'da SanDisk ürünlerinin fiyatları 90 günlük dip seviyeye geriledi
06 Mayıs 2026Samsung’un piyasa değeri ilk kez 1 trilyon dolar seviyesinde
06 Mayıs 2026Apple ile olası ortaklık Intel hisselerini uçurdu
05 Mayıs 2026Apple’dan Türkiye’de iPhone 17 ve AirPods fiyatlarına zam
04 Mayıs 2026Sporu eğlenceye dönüştüren saat: Huawei Watch Fit 5 Pro İncelemesi
Diğer Apple Telefonları
Apple
Apple iPhone 16 Pro Max
- 6.9" ekran
- Apple A18 Pro
- 8GB RAM
- 4685 mAh
- 48MP f/1.78 24mm sensor-shift OIS
Fiyat belirtilmemiş
Apple
Apple iPhone 16 Pro
- 6.3" ekran
- Apple A18 Pro
- 8GB RAM
- 3582 mAh
- 48MP f/1.78 24mm sensor-shift OIS
Fiyat belirtilmemiş
Apple
Apple iPhone 16 Plus
- 6.7" ekran
- Apple A18
- 8GB RAM
- 4674 mAh
- 48MP f/1.6 26mm sensor-shift OIS
Fiyat belirtilmemiş
Apple
Apple iPhone 16
- 6.1" ekran
- Apple A18
- 8GB RAM
- 3561 mAh
- 48MP f/1.6 26mm sensor-shift OIS
Fiyat belirtilmemiş

