Apple Okul uygulaması ile öğrenmeyi kişiselleştirmeyi vadediyor

apple okulApple’ın Şikago’da gerçekleştirdiği eğitim etkinliğinde gözler Apple Pencil desteğine sahip 9.7 inç ekranlı yeni iPad’in üstünde olsa da, şirket etkinlikte başka duyurular da gerçekleştirdi. Öğretmen ve öğrencilerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla geliştirilen Okul uygulaması da etkinlikte gözler önüne çıktı. Apple Okul uygulamasıyla öğrenme sürecini daha kişisel bir hâle getirmeyi amaçlıyor.

Okul uygulaması öğretmenlere ödev hazırlarken yardımcı olacak. Buna ek olarak, öğrencilerin ilerlemelerini görmek ve sınıfta uygulamalardan yararlanmak isteyen öğretmenler de Okul uygulamasından faydalanabilecek. Okul uygulamasının temelinde ise Apple’ın mevcut Derslik uygulaması bulunuyor. Cupertino merkezli şirket, Derslik uygulamasında olduğu gibi, Okul uygulamasında da Apple teknolojilerinin okullara hızlı biçimde entegre edilmesini hedefliyor.

Okul uygulamasında web bağlantılarına, PDF’lere, belgelere ve diğer içeriklere sahip ödevler hazırlanabiliyor. Uygulamanın Handouts özelliği sayesinde bu ödevlerin teslimini rahat biçimde gerçekleştirmek de mümkün oluyor.

Okul uygulaması, öğretmenlere iPad’de bulunan diğer uygulamaların gücünden de daha rahat biçimde yararlanma imkanını veriyor. Bir uygulamadaki belirli bir etkinliği rahatlıkla öğrencilerine atayabilen öğretmenler, öğrencileri uygulama içinde belirli bir noktaya yönlendirebiliyor. Nearpod, Tynker ve Kahoot gibi popüler eğitim uygulamaları, şimdiden Apple’ın yeni Okul uygulamasına entegre edilmiş durumda.

Hem Okul uygulaması hem de Okul’a entegre edilen diğer uygulamalar, öğretmenlere öğrenci performansını ölçmekte kullanacak yeni bilgiler sağlıyor. Bu bilgiler sayesinde öğretmenler her bir öğrenciye ihtiyacı ve potansiyeli doğrultusunda programlar hazırlayabiliyor. Öğretmenlere sınıfın genel performansını gösteren uygulama, öğrenclerin uygulama etkinliklerinin ve ödevlerindeki ilerlemelerinin yakından izlenmesini mümkün kılıyor.

Apple Okul uygulamasını duyururken iki önemli gelişmeyi daha paylaştı. Şirket, Derslik uygulamasının haziran ayında beta sürümüyle Mac’teki yerini alacağını açıkladı. Buna ek olarak, yönetilen bir Apple ID’sine sahip tüm öğretmen ve öğrencilere de 200 GB’lık iCloud alanı ücretsiz olarak sunulacak.

Teknoblog Mobil Uygulamalar

Güncel teknoloji haberleri Teknoblog iPhone ve Android uygulamalarıyla her an elinizin altında.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sony’den PS5 için PlayStation Plus Collection detayları

Sony, yayınladığı yeni bir blog yazısında PlayStation Plus Collection'ın nasıl çalışacağıyla ilgili daha fazla detay paylaştı. Bu servis 12 Kasım tarihinden itibaren yurt dışında,...

Apple Clips video uygulamasına dikey video desteği geldi

Apple Clips video uygulaması en sonunda çok talep edilen bir özelliğe kavuştu. Bugün yayınlanan 3.0 güncellemesiyle birlikte, Clips 16:9, 4:3 ve kare formatlarında çekim...

Oppo Reno 4 Pro İncelemesi

Oppo Reno 4 Pro inceleme yazısında ve videosunda Türkiye'de satışa çıkan yeni Android telefon ile ilgili yorumlar, özellikler yer alıyor.

Oppo Reno 4 Pro İncelemesi

Oppo Reno 4 Pro inceleme yazısında ve videosunda Türkiye'de satışa çıkan yeni Android telefon ile ilgili yorumlar, özellikler yer alıyor.

Realme Watch İncelemesi

Akıllı saat pazarı son yıllarda istikrarlı biçimde büyümeye devam ediyor. Artık hemen hemen her akıllı telefon üreticisinin ürün portföyünde bir akıllı saat de mevcut....

TV+ Ready İncelemesi

Teknolojinin gelişmesi TV izleme alışkanlıklarını da değiştirmeye başladı. Birçok evde TV hâlâ çanak antenlere bağlı uydu alıcıları ile izlense de, geniş bant internetin yaygınlaşmasıyla...

Oppo Reno 4 Lite İncelemesi

Oppo akıllı telefon pazarının son dönemlerdeki en hareketli oyuncularından biri durumunda. Portföyüne düzenli olarak yeni cihazlarla genişleten şirket, özellikle Reno serisinde üst segment ve...

Bilgilendirici ve kaliteli teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun