Apple MagSafe şarj noktalı yeni bir MacBook Air üzerinde çalışıyor

Apple’ın MacBook Air için MagSafe şarj noktasının geri getirilmesini de içeren yeni bir tasarım üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bloomberg News, güncellenmiş MacBook Air’in bu yıl veya 2022’de çıkabileceğini, mevcut modelden daha ince ve daha hafif olacak şekilde tasarlandığını bildiriyor.

Apple, 13 inçlik ekranın etrafını saran çerçevenin küçültülmesi sayesinde MacBook Air’i daha küçük hale getirebilir. Haberde bildirildiğine göre, dizüstü bilgisayarda iki USB 4 bağlantı noktası bulunacak. Apple, geçtiğimiz kasım ayında piyasaya sürdüğü mevcut MacBook Air’da Apple M1 işlemciye yer vermişti. Bu üzerinde çalışılan yeni MacBook Air modeline ARM tabanlı işlemcilerin gelecek nesil versiyonunun eklenmesi planlanıyor.

Apple’ın manyetik şarj sistemi MagSafe’in de bu MacBook Air tasarımıyla birlikte geri dönmesi bekleniyor. Bloomberg News daha önce, gelecek MacBook Pro için güncellenmiş MagSafe’in eski hap biçimindeki tasarıma benzer tasarıma sahip olacağını kaydetmişti.

Bloomberg News ayrıca, Apple’ın MacBook Air’in 15 inçlik daha büyük bir versiyonunu düşündüğünü ancak bu planları iptal ettiğini belirtti. Bu yeni MacBook Air tasarımının, mevcut dizüstü bilgisayarın bir daha yüksek seviyeli versiyonu olması ve Apple’ın M1 işlemcili sürümünü satmaya devam etmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Amazon'un geleneksel sonbahar ürün duyuru etkinliğinin tarihi belli oldu

Yeni bir MacBook Air tasarımına dair söylentiler, TF International Securities analisti Ming-Chi Kuo’nun Apple’ın iPad Pro gibi köşeli kenarları olan kapsamlı bir MacBook Pro yeniden tasarımının planlandığını açıklamasından sadece bir hafta sonra geldi. Buna ek olarak Apple’ın, MagSafe manyetik şarj konektörünü MacBook Pro’ya geri getireceği söyleniyor.

F1 Rusya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

F1 Türkiye GP 2021 öncesindeki son yarış Rusya'da. Bu hafta sonu düzenlenecek F1 Rusya GP yarışında Verstappen ve Hamilton arasındaki şampiyonluk mücadelesinin nereye doğru...

Android Auto için dikkat dağınıklığını azaltan yeni özellikler

Google, Google Asistan sürüş modu için yeni bir kontrol paneli de dahil olmak üzere, Android Auto'da birkaç güncelleme duyurdu. Yakın zamanda Google, Android 12 ile...

Avrupa Birliği USB-C zorunluluğu için harekete geçti

Avrupa Birliği, akıllı telefon ve diğer elektronik üreticilerinin cihazlarında ortak bir USB-C girişine yer vermesine yönelik planlarını açıkladı. Bu teklifin en çok cihazlarının büyük...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun