Apple iPhone 9 için çift SIM kart desteği sunabilir

apple iphone 9Apple’ın yeni akıllı telefonlarını tanıtmasına daha uzun bir süre olsa da, dedikodular şimdiden etrafta dolaşıyor. Şirketin 2018 model iPhone’larına ilişkin dedikodu ve öngörüler de şimdiden dillendirilmeye başladı. Apple ürünlerine ilişkin isabetli yorum ve analizleriyle tanınan analist Ming-Chi Kuo, Apple iPhone 9 ve Xs adıyla anılan 2018 model cihazlara dair dikkat çekici tahminlerde bulundu. Kuo’ya göre, şirketin 2018 model iPhone satışlarının yarısını 6.1 inç LCD ekranlı iPhone 9 oluşturacak.

Apple, 2018 model iPhone’lar ile birlikte Qualcomm’la arasındaki bağları tamamen koparacak gibi görünüyor. Şirketin üç yeni modelde de Intel tarafından üretilen modem yongalarını kullanacağı söyleniyor. Qualcomm’un Apple ile uzlaşması durumunda bu tablonun değişmesi ihtimaller arasında olsa da, şimdilik oldukça uzak görünüyor. Apple’ın modem yongaları için Intel’in yanı sıra MediaTek ile de çalışabileceği belirtiliyor.

Intel’in iPhone 9, iPhone Xs ve iPhone Xs Plus için sağlam bir 5G modemi yetiştiremeyebileceği belirtiliyor. Ancak operatörlerin 5G’yi abonelerine ulaştırması da zaman alacağı için bu durum büyük bir sorun teşkil etmeyecek gibi görünüyor.

Yeni iPhone’larda kullanılacak modem yongalarının Gigabit LTE ve çift SIM desteği de sunacağı söyleniyor. Apple’ın bu desteği özellikle çift SIM kartlı telefonların popüler olduğu Asya pazarı için kullanabileceği belirtiliyor. iPhone Xs ve Xs Plus olarak anılan modellerde olmasa da, iPhone 9 için çift SIM seçeneğinin uygulanabileceği söyleniyor.

Apple iPhone 9 için eylül ayını beklemek gerekiyor

Apple iPhone 9, iPhone Xs ve iPhone Xs Plus için yine eylül ayını beklemek gerecek gibi görünüyor. Cupertino merkezli şirket, uzun yıllardır küçük istisnalar haricinde telefonlarını eylül ayında tanıtıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Zynga’dan Snap Games için ReVamp adlı Among Us klonu

Zynga, cuma günü yaptığı duyuruyla Snapchat'in oyun platformuna ReVamp adlı bir sosyal aldatma oyununu çok yakında getireceğini duyurdu. Among Us gibi oyunların popülerliğinden ilham...

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...