Apple iPhone 6’nın bükülmeye meyilli olduğunu biliyormuş

apple iphone 6ABD’de sürmekte olan bir dava nedeniyle ortaya çıkan Apple’ın şirket içi belgeleri, ilginç bir gerçeği gözler önüne seriyor. Motherboard’da yer alan habere göre, Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’un daha önceki modellere kıyasla bükülmeye daha meyilli olduğunu önceden biliyormuş.

Mahkemeye sunulan belgeler, Apple’ın bükülme konusunda şirket içinde gerçekleştirdiği testlerin sonuçlarını gözler önüne seriyor. Buna göre, iPhone 6’nın iPhone 5s’e kıyasla bükülmeye 3.3 kat daha meyilli olduğu görülüyor. iPhone 6 Plus ve iPhone 5s arasındaki karşılaştırmada ise bu oran 7.2 kata çıkıyor.

Apple, 2014’te yeni tasarıma sahip 4.7 inç iPhone 6 ve  5.5 inç iPhone 6 Plus’ı tanıtmıştı. Akıllı telefonların satışa sunulmasından birkaç gün sonra ise telefonların kullanıcıların cebindeyken baskıya dayanamayıp büküldüğü ortaya çıkmıştı. Apple’dan o dönemde yapılan açıklamada bükülme vakalarının son derece nadir görüldüğü belirtilmiş, şirket bazı medya kuruluşlarını cihazlarının dayanıklılığının nasıl test edildiğini göstermek adına yerleşkesine davet etmişti. Buna rağmen, bükülen iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’lar internette boy göstermeyi sürdürmüştü.

Bükülen iPhone 6’lar konusu, bazı modellerin dokunmatik ekranında görülen problemin ardından yeniden gündeme geldi. Bazıları dokunmatik ekranın çalışmaması sorununun iPhone 6’ların bükülmesinden kaynaklandığını savunsa da, Apple sorunun cihazların sert bir yüzeyin üzerine birkaç kez düşmesinden ve bunun cihaz üzerinde daha fazla strese yol açmasından kaynaklandığını iddia etmişti.

Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus hakkında gelen bükülme şikayetlerinin önünü kesmek için dayanıklılığı artırma yoluna gitmiş ve işlemcinin altındaki bölümde daha fazla sentetik yapıştırıcı kullanmaya başlamıştı. Cupertino merkezli şirketin bu değişikliği mahkeme tarafından da doğrulansa da, Apple hâlâ iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’larda bükülme sorununun varlığını resmi biçimde kabul etmiyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...