Apple iPhone 13 modelleri için resmi başvurulara başladı

google news abone ol

Apple iPhone 13 serisi hakkındaki dedikodu ve sızıntılar uzun süredir etrafta dolaşıyor. Cupertino merkezli şirketin bu seride tasarımı fazla değiştirmemesi ancak kamerada kayda değer iyileştirmeler yapması bekleniyor. Şirket, iPhone 13 modelleri için resmi başvurulara da başlamış gibi görünüyor.

Consomac’ın haberine göre; şirket iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’in Avrasya Ekonomik Komisyonu’ndaki (EEC) model numaraları için resmi başvurularını yaptı. Apple’ın A2628, A2630, A2634, A2635, A2640, A2643 ve A2645 olmak üzere yedi model numarası alması ise başka soruları doğuruyor.

Apple, geleneksel olarak iPhone modellerini net biçimde kategorilere ayırıyor. Örneğin, geçen yıl çıkan iPhone 12 mini ve iPhone 12 için “A21xx”, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max içinse “A23xx” şeklinde model numaraları alınmıştı. Uluslararası versiyonların model numaraları ise “A24xx” şeklindeydi. Ancak bu yıl tüm model numaraları “A26xx” formatında ve yedi model numarasının telefonun ABD ve uluslararası versiyonları için yeterli değil.

Beklentileri karşılamadığı söylenen iPhone 12 mini’nin takipçisinin tüm bölgelerde satılmaması muhtemel olasılıklardan biri. Ancak Apple’ın iPhone 13 Pro Max’e daha ayrıcalıklı bir muamele yapması da ihtimaller arasında sayılıyor. Şirketin sadece tek bir stok kodu gerektiren küresel bir akıllı telefon çıkarabileceği belirtiliyor.

Apple, iPhone 13 serisi için gayrı resmi doğrulamayı yapmış oldu. Önümüzdeki dönemde yeni iPhone modelleriyle ilgili yeni detayların duyulması da sürpriz olmayacaktır.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Arcade’e aralık ayında Dead Cells+ gibi yeni oyunlar geliyor

Apple Arcade, oyun oynamayı seven iPhone, iPad, Mac veya Apple TV kullanıcıları için gerçekten iyi bir arşiv sunuyor. Üstelik Apple, abonelik tabanlı oyun kütüphanesine...

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

ÖNE ÇIKANLAR