Apple iPhone 12 teslimatları için yeni Express mağazalar açacak

Apple iPhone 12 teslimatlarını hızlandırmak adına önümüzdeki dönemde daha fazla Express mağaza açmayı planlıyor. Konuya ilişkin açıklamayı, Reuters’a konuşan Apple’ın perakendeden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Deidre O’Brien yaptı.

Apple, seyyar mağaza olarak tanımlanabilecek Express mağaza formatını geçtiğimiz ay ABD’nin Kaliforniya eyaletinde test etmeye başlamıştı. Şirket o günden bu yana ABD ve Avrupa’da 20 Express mağaza açtı.

O’Brien, önümüzdeki dönemde yine bu bölgelerde 50 yeni Express mağazayı daha faaliyete geçireceklerini belirtti. Mağazaların ekim ayının sonuna kadar açılacağını belirten Apple yöneticisi, şu ifadeleri kullandı: “Bu yöntem bizim müşterilerimize daha hızlı hizmet etmemizi sağlıyor. Hem sosyal mesafe kurallarını koruyoruz hem de mağazalarımızda uyguladığımız sağlık protokollerini devam ettiriyoruz.

Express mağazaların duvarlı ön yüzü, müşterilerin içeriye girmesini engelliyor. Buna ek olarak, duvarın arkası küçük pencereli plastik camla korunuyor. Böylelikle aynı anda tek bir kişiye hizmet verilmesi sağlanıyor. Daha önce ürününü internetten satın alan ve teslim için gelenlerin işlemleri de çok daha hızlı şekilde tamamlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple'dan iklim değişikliği ile mücadele için 200 milyon dolarlık fon

iPhone 12 ve 12 Pro’yu piyasaya süren Apple, pandemi döneminde müşterilerine daha güvenli şekilde hizmet verebilmenin yollarını arıyor. Kasımda da iPhone 12 mini ve Pro Max modellerini çıkaracak olan şirket için koronavirüs vakaları tüm dünyada artarken Express mağaza gibi formatları denemek mantıklı görünüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...