Teknoloji

Apple iPhone 12 teslimatları için yeni Express mağazalar açacak

apple express iphone 12

Apple iPhone 12 teslimatlarını hızlandırmak adına önümüzdeki dönemde daha fazla Express mağaza açmayı planlıyor. Konuya ilişkin açıklamayı, Reuters’a konuşan Apple’ın perakendeden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Deidre O’Brien yaptı.

Apple, seyyar mağaza olarak tanımlanabilecek Express mağaza formatını geçtiğimiz ay ABD’nin Kaliforniya eyaletinde test etmeye başlamıştı. Şirket o günden bu yana ABD ve Avrupa’da 20 Express mağaza açtı.

O’Brien, önümüzdeki dönemde yine bu bölgelerde 50 yeni Express mağazayı daha faaliyete geçireceklerini belirtti. Mağazaların ekim ayının sonuna kadar açılacağını belirten Apple yöneticisi, şu ifadeleri kullandı: “Bu yöntem bizim müşterilerimize daha hızlı hizmet etmemizi sağlıyor. Hem sosyal mesafe kurallarını koruyoruz hem de mağazalarımızda uyguladığımız sağlık protokollerini devam ettiriyoruz.

Express mağazaların duvarlı ön yüzü, müşterilerin içeriye girmesini engelliyor. Buna ek olarak, duvarın arkası küçük pencereli plastik camla korunuyor. Böylelikle aynı anda tek bir kişiye hizmet verilmesi sağlanıyor. Daha önce ürününü internetten satın alan ve teslim için gelenlerin işlemleri de çok daha hızlı şekilde tamamlanıyor.

iPhone 12 ve 12 Pro’yu piyasaya süren Apple, pandemi döneminde müşterilerine daha güvenli şekilde hizmet verebilmenin yollarını arıyor. Kasımda da iPhone 12 mini ve Pro Max modellerini çıkaracak olan şirket için koronavirüs vakaları tüm dünyada artarken Express mağaza gibi formatları denemek mantıklı görünüyor.

İLGİLİ HABERLER