Apple iPhone 12 teslimatları için yeni Express mağazalar açacak

Apple iPhone 12 teslimatlarını hızlandırmak adına önümüzdeki dönemde daha fazla Express mağaza açmayı planlıyor. Konuya ilişkin açıklamayı, Reuters’a konuşan Apple’ın perakendeden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Deidre O’Brien yaptı.

Apple, seyyar mağaza olarak tanımlanabilecek Express mağaza formatını geçtiğimiz ay ABD’nin Kaliforniya eyaletinde test etmeye başlamıştı. Şirket o günden bu yana ABD ve Avrupa’da 20 Express mağaza açtı.

O’Brien, önümüzdeki dönemde yine bu bölgelerde 50 yeni Express mağazayı daha faaliyete geçireceklerini belirtti. Mağazaların ekim ayının sonuna kadar açılacağını belirten Apple yöneticisi, şu ifadeleri kullandı: “Bu yöntem bizim müşterilerimize daha hızlı hizmet etmemizi sağlıyor. Hem sosyal mesafe kurallarını koruyoruz hem de mağazalarımızda uyguladığımız sağlık protokollerini devam ettiriyoruz.

Express mağazaların duvarlı ön yüzü, müşterilerin içeriye girmesini engelliyor. Buna ek olarak, duvarın arkası küçük pencereli plastik camla korunuyor. Böylelikle aynı anda tek bir kişiye hizmet verilmesi sağlanıyor. Daha önce ürününü internetten satın alan ve teslim için gelenlerin işlemleri de çok daha hızlı şekilde tamamlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple TV Plus abone sayısı ile ilgili dolaylı yoldan gelen bilgi

iPhone 12 ve 12 Pro’yu piyasaya süren Apple, pandemi döneminde müşterilerine daha güvenli şekilde hizmet verebilmenin yollarını arıyor. Kasımda da iPhone 12 mini ve Pro Max modellerini çıkaracak olan şirket için koronavirüs vakaları tüm dünyada artarken Express mağaza gibi formatları denemek mantıklı görünüyor.

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Fiyat-performans oranı yüksek dizüstü bilgisayar arayanlar için HP 255 G7 fırsatı

Okul için uygun fiyatlı, ihtiyaçları karşılayacak bir dizüstü bilgisayar arayanlar için Amazon.com.tr'de HP 255 G7 modeli 4999 TL'lik bir fırsat fiyatıyla müşterilere sunuluyor. Her ne...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun