Xiaomi
Xiaomi 12 Pro
📺
Ekran
6.73"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8 Gen 1
🧠
RAM
8GB / 12GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
4600 mAh
⚡
Şarj
120WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.9 23mm OIS
🤖
OS
Android 12 (MIUI 13)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Xiaomi |
| Model | 12 Pro |
| Çıkış Tarihi | Mart 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Mavi, Mor |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 74.6 |
| Yükseklik (mm) | 163.6 |
| Kalınlık (mm) | 8.2 |
| Ağırlık (g) | 204 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus ön/arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.73 |
| Panel Tipi | LTPO AMOLED E5 |
| Çözünürlük | 1440 x 3200 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 521 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (LTPO) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1500 |
| HDR Desteği | HDR10+ / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8 Gen 1 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.0 GHz X2 + 3x2.5 GHz A710 + 4x1.8 GHz A510) |
| GPU | Adreno 730 |
| RAM | 8GB / 12GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.9 23mm OIS |
| Geniş Açı Kamera | 50MP f/2.2 15mm 115° |
| Telefoto Kamera | 50MP f/2.0 50mm 2x telezoom |
| Ön Kamera | 32MP f/2.45 |
| Video Çözünürlüğü | 8K@24fps / 4K@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Leica benzeri işleme / 120W HyperCharge |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 4600 |
| Kablolu Şarj (W) | 120W |
| Kablosuz Şarj (W) | 50W (Qi) |
| Ters Kablosuz Şarj | 10W |
| Adaptör Dahil | yok |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.2 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 12 (MIUI 13) |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | MIUI AI |
📰 Xiaomi 12 Pro Haberleri
15 Mayıs 2026Xiaomi 17T ve 17T Pro için küresel tanıtım tarihi sızdırıldı
15 Mayıs 2026Tim Cook ve Elon Musk’ın arasında oturan Çinli milyarder kim?
12 Mayıs 2026Android Show 2026 etkinliğinde duyurulan tüm yenilikler
11 Mayıs 2026Ekran mı, kağıt mı? TCL NXTPAPER 14 İncelemesi
08 Mayıs 2026Porsche Taycan Turbo GT elektrikli otomobil rekorunu kırdı
Diğer Xiaomi Telefonları
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 5G
- 6.83" ekran
- Snapdragon 7s Gen 4
- 8GB / 12GB / 16GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro 5G
- 6.83" ekran
- MediaTek Dimensity 7400 Ultra
- 8GB / 12GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 5G
- 6.77" ekran
- Snapdragon 6 Gen 3
- 6GB / 8GB / 12GB RAM
- 5520 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G
- 6.67" ekran
- Snapdragon 7s Gen 3
- 8GB / 12GB RAM
- 5110 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş

