Apple’dan iOS 14 ve watchOS 7’nin getirdiği sorunlar için çözüm

Apple iOS 14 ve watchOS 7 güncellemelerini geçtiğimiz ayın ortasında yayınlamıştı. Söz konusu güncellemeleri yükleyen bazı iPhone ve Apple Watch sahiplerinin çeşitli sorunlarla karşılaşması üzerine kolları sıvayan şirket, bu problemler için geliştirdiği çözümleri duyurdu.

Apple’ın internet sitesinde yayınlanan destek makalesinde, yeni işletim sistemlerini yükleyen kullanıcıların karşılaştıkları sorunların hepsinden bahsediliyor. Söz konusu problemler arasında iOS ve watchOS’in Sağlık uygulamalarında verilerin gösterilmemesi veya eksik gösterilmesi, uygulamaların yüklenmemesi ve hem iPhone’da hem de Apple Watch’ta pil tüketiminin artması bulunuyor.

Apple’ın destek makalesinde yedi problemin üzerinde özellikle duruluyor. Şirket, bu sorunlardan bir veya ikisiyle karşılaşanlara biraz zahmetli olan bir çözüm planını uygulamalarını öneriyor. Bu sürecin iPhone tarafında sistemin sıfırlanmasını gerektirebileceğini belirtmekte de fayda var.

Apple kullanıcılardan saatleri ve telefonları arasındaki eş zamanlamayı kaldırmalarını istiyor. Bunun ardından da sağlık verilerinin iCloud üzerinde yedeklenmesi gerekiyor. Ardından iPhone’daki tüm ayar ve içerikler siliniyor. Bu işlemin ardından da yedeklenen veriler yeniden yükleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iPadOS 15 ile M1 iPad Pro'ların yüksek kapasiteli RAM'i daha fazla kullanılabilecek

Apple iOS 14 ve watchOS 7 yüklü cihaz sahiplerine önerdiği bu çözümün veri kaybını ve karşılaşılan diğer sorunları engelleyeceğini belirtiyor. iPhone ve Apple Watch sahiplerinin şikayetlerini gidermek için bu çözümün yeterli olup olmadığı yakında anlaşılacak.

iPhone 13 ve iPhone 13 Pro modelleri Türkiye’de ön satışa çıktı

Apple'ın 2021 model iPhone 13 serisi telefonları geçen hafta ABD başta olmak üzere çeşitli ülkelerde ön satışa çıktıktan sonra, bugün itibarıyla mağazalarda satılmaya başladı....

Twitter Bitcoin ile bahşiş alma ve gönderme dönemini başlattı

Twitter, uygulaması aracılığıyla Bitcoin cinsinden bahşiş talep yeteneğini etkinleştirerek, kripto para biriminin bir ödeme yöntemi olarak kullanımını teşvik eden ilk büyük sosyal ağ oluyor....

F1 Rusya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

F1 Türkiye GP 2021 öncesindeki son yarış Rusya'da. Bu hafta sonu düzenlenecek F1 Rusya GP yarışında Verstappen ve Hamilton arasındaki şampiyonluk mücadelesinin nereye doğru...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun