Apple’dan iOS 14 ve watchOS 7’nin getirdiği sorunlar için çözüm

Apple iOS 14 ve watchOS 7 güncellemelerini geçtiğimiz ayın ortasında yayınlamıştı. Söz konusu güncellemeleri yükleyen bazı iPhone ve Apple Watch sahiplerinin çeşitli sorunlarla karşılaşması üzerine kolları sıvayan şirket, bu problemler için geliştirdiği çözümleri duyurdu.

Apple’ın internet sitesinde yayınlanan destek makalesinde, yeni işletim sistemlerini yükleyen kullanıcıların karşılaştıkları sorunların hepsinden bahsediliyor. Söz konusu problemler arasında iOS ve watchOS’in Sağlık uygulamalarında verilerin gösterilmemesi veya eksik gösterilmesi, uygulamaların yüklenmemesi ve hem iPhone’da hem de Apple Watch’ta pil tüketiminin artması bulunuyor.

Apple’ın destek makalesinde yedi problemin üzerinde özellikle duruluyor. Şirket, bu sorunlardan bir veya ikisiyle karşılaşanlara biraz zahmetli olan bir çözüm planını uygulamalarını öneriyor. Bu sürecin iPhone tarafında sistemin sıfırlanmasını gerektirebileceğini belirtmekte de fayda var.

Apple kullanıcılardan saatleri ve telefonları arasındaki eş zamanlamayı kaldırmalarını istiyor. Bunun ardından da sağlık verilerinin iCloud üzerinde yedeklenmesi gerekiyor. Ardından iPhone’daki tüm ayar ve içerikler siliniyor. Bu işlemin ardından da yedeklenen veriler yeniden yükleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
YouTube Shorts için içerik üretenlere toplam 100 milyon dolar ödeyecek

Apple iOS 14 ve watchOS 7 yüklü cihaz sahiplerine önerdiği bu çözümün veri kaybını ve karşılaşılan diğer sorunları engelleyeceğini belirtiyor. iPhone ve Apple Watch sahiplerinin şikayetlerini gidermek için bu çözümün yeterli olup olmadığı yakında anlaşılacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...

HTC Vive Pro 2 ve bağımsız VR başlığı Vive Focus 3 tanıtıldı

HTC salı günü gerçekleştirdiği Vivecon etkinliğinde iki sanal gerçeklik başlığını tanıttı. Bunlar iş odaklı Vive Focus 3 ve "sınıfının en iyisi" olarak nitelendirilen PCVR...