Apple ikinci iOS 15 ve iPadOS 15 public beta sürümlerini yayınladı

Geliştirici betaları ile herkese açık betalar arasındaki süre azalmaya başladı. Üçüncü iOS 15 beta sürümünün geliştiricilere sunulmasından iki gün sonra, iOS 15 public beta 2 de kullanılabilir hâle geldi. Bu, Safari’deki tartışmalı değişikliklerin bazılarını geri alan nispeten önemli bir güncellemedir. Ayrıca, Müzik araç takımları yenilendi ve yeni bir “iPhone’u Aktar veya Sıfırla” seçeneği var.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, iOS 14 destekli tüm cihazlar iOS 15 tarafından da desteklenecektir. Yani eğer iOS 14’e güncelleme yapabildiyseniz bu durumda cihazınız iOS 15 güncellemesi alacaktır. Üstelik iPhone 6s Plus, iPad Air 2 veya iPad mini 4 kullanıyor olsanız bile bu durum geçerlidir.

Yeni özelliklere gelince iOS 15, video görüşmeleri sırasında şarkı, film ve daha fazlasını paylaşmak için FaceTime’ı uzamsal ses, ızgara görünümü, Portre Modu ve SharePlay ile güncelliyor. Yeni Odak özelliği, saatin kaç olduğuna ve nerede olduğunuza bağlı olarak hangi bildirimleri göreceğinize karar vermek için özel modlar oluşturmanıza izin veriyor. Canlı Metin ile resimdeki metni tanıyabilir ve seçebilirsiniz, ancak bu özellik henüz Türkçe desteğine sahip değil. Memory Mixes, Fotoğraflar uygulamasında özel Anıları düzenlemenize olanak tanıyor. Ayrıca Haritalar ve Hava Durumu gibi birkaç uygulama dikkat değer biçimde yeniden tasarlanıyor.

iOS 15 ve iPadOS 15 alacak cihazlar

İkinci iOS 15 ve iPadOS 15 public beta sürümleri artık Apple Beta Yazılım Programına katılan herkes tarafından kullanılabilir. Cihazınızın iOS 15 veya iPadOS 15 ile uyumlu olup olmadığını merak ediyorsanız, aşağıda desteklenen tüm cihazları içeren uzun bir liste yer alıyor:

iOS 15 ve iPadOS 15 public beta sürümlerini cihazınıza nasıl indirebileceğinize dair gerekli adımları da bu bağlantıda bulabilirsiniz.

Apple 14 inç MacBook Pro modelini tanıttı, işte özellikleri

Apple, 18 Ekim etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Şimdiye kadar dedikodusu yapılan birçok özelliğin yeni modellerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni MacBook...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun