Teknoblog Ürünler Dizüstü Bilgisayar Apple iki farklı MacBook Air modeli tanıtacak mı?

Apple iki farklı MacBook Air modeli tanıtacak mı?

Apple’ın önümüzdeki Çarşamba günü düzenleyeceği “Back to the Mac” başlıklı etkinlik öncesi yeni bir MacBook Air beklentisi had safhaya ulaşmış durumda. 11.6 inç’lik yeni bir MacBook Air ise bu beklentilerin yoğunlaştığı alanın tam da ortasında bulunuyor. Son günlerde gelmesi beklenen yeni MacBook Air ile ilgili internete sızan bilgi miktarı da bir hayli artmış durumda.

MacBook Air ile ilgili internete sızan son bilgi kırıntılarını özetleyecek olursak, 11.6 inç’lik MacBook Air 13.3 inç’lik modelin yerini almayacak, ancak daha ucuz bir seçenek olarak sunulacak. Her iki model de yekpare tasarıma ve tek tuşlu trackpad’e sahip olacak. En kalın noktasındaki kalınlık standart USB portunun kalınlığından biraz daha fazla olacak.

MacRumors.com forumunun diddl14 rumuzlu kullanıcısı ise MacBook Air’a ait olduğu öne sürülen bir fotoğraf yayınladı. Bu fotoğrafa göre:

  • Üstündeki etikete rağmen, resmin kaynağı bu modelin 11 inç’lik değil, 13 inç’lik bir modele ait olduğunu iddia ediyor.
  • Üst kısımda bulunan yongalar SSD kontrolörünü/arayüzünü temsil ediyor.
  • Gümüş bileşenlerin geçici olarak takılan bataryalar olduğuna, son üründe daha uygun formda bir bataryayla değiştirilebileceğine inanılıyor.
  • Bu prototipte de mevcut MacBook Air’da olduğu gibi Core 2 Duo işlemci kullanılıyor.
  • Sağdaki portun başka bir USB portu olduğu düşünülmüyor.
  • Prototipte 2 GB’lık bellek bulunuyor.
  • Sızan bu fotoğrafın kaynağına göre 13 inç’lik modelin ekranı 1440 x 900 çözünürlüğe sahip.

İlgili – MacRumors Forum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Apple Çin'deki iCloud operasyonunu yerel bir şirketle yürütecek

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz