EğlenceManşetler

Apple Clips 2 güncellemesi Selfie Ortamları’nı getiriyor

Apple bu yılın başlarında çıkardığı video yapım uygulaması Clips’in yeni sürümü yayınlandı. Apple’ın belirttiğine göre, Clips 2 dinamik bir görünüme sahip yeniden tasarlanmış bir arayüz ve kullanıcıların daha kolay video yapmaları için temel kontrolleri rahatça ulaşılabilecek konumlara yerleştiren yeni bir yerleşimle birlikte geliyor.

Kullanıcılar yeni sürüm sayesinde fotoğraf ve videoları birer sanat eserine dönüştüren sanatsal efektlerle videolarını daha iyi hâle getirebilecekler. Ayrıca yeni sürümde Yıldız Savaşları‘nın yanı sıra Mickey ve Arkadaşları’ndan karakterlerin bulunduğu onlarca yeni çıkartma ve tam ekran posterler sunuyor.

Clips, iPhone X’daki TrueDepth kamerayı da kullanarak arka planı kaldırıyor ve kullanıcıları animasyonlu, 360 derece ortamlara yerleştirerek büyüleyici ve yepyeni bir selfie video türü oluşturuyor. Bu Selfie Ortamları ile kullanıcılar kendi görüntülerini uçsuz bucaksız manzaralara, sanat eserlerinin içine, hatta Yıldız Savaşları: Son Jedi‘daki Millennium Falcon ve Mega-Destroyer’a yerleştirebiliyorlar.

Clips 2.0’ın başlıca yenilikleri

Yeni arayüz: Geliştirilmiş yerleşim, Canlı Başlıklar’ı ve efektleri kullanıcıların kolayca erişebilecekleri konumlara yerleştirerek hızla fotoğraf ve video çekmeyi mümkün kılıyor, hem posterler arasında hem de fotoğraf arşivinizde tam ekran gezinme olanağı sunuyor.

iPhone X’da Selfie Ortamları: iPhone X’daki TrueDepth kameradan yararlanan Selfie Ortamları, arka planı göz kamaştıran animasyonlu manzaralar, sanat eserleri, hatta Yıldız Savaşları: Son Jedi‘daki Millennium Falcon ve Mega-Destroyer ile değiştirerek büyüleyici ve yepyeni bir selfie video türü yaratıyor.

Yeni çıkartmalar: Darth Vader, R2-D2 ve benzeri Yıldız Savaşları karakterlerini eklenebilir veya Apple tasarımı 16 canlı ve retro çıkartma arasından seçim yapılabilir.

Yeni posterler: Yıldız Savaşları‘nın yanı sıra Mickey ve Arkadaşları?ndan karakterler sunan çeşitli posterler dahil, 18 yeni animasyonlu posteri kullanarak eğlenceli başlıklar oluşturmak mümkün oluyor.

Yeni efektler: Kayıt yaparken görüntüleri gerçek zamanlı olarak dönüştüren gelişmiş stil aktarım teknolojisinden yararlanan Suluboya, Kömür, Sienna ve Indigo adlı dört yeni sanatsal efekt arasından seçim yapılabiliyor. Stil aktarımı efektleri için iPhone 7 veya daha yeni bir modeli veya 2017 model iPad Pro gerekiyor.

Yeni filtreler: Kamera uygulamasındaki yeni filtre seçenekleriyle video ve fotoğraflarınıza sıcaklık, etki veya dramatik bir görünüm eklenebiliyor.

iCloud desteği: Sınıflarda kullanılan iPad Paylaşımı desteğiyle birlikte, iCloud’u kullanarak Clips videoları tüm iOS aygıtlarında görüntülenip düzenlenebiliyor.

Ek özellikler: Clips hareketsiz fotoğraf çekip paylaşma, aygıtınızın dilini değiştirmeden onlarca farklı dilde Canlı Başlıklar kaydetme ve mevcut klipleri kopyalayıp yapıştırarak bir videoda tekrar kullanma gibi çeşitli ek özelliklerle birlikte geliyor.

Clips 2 yeni iOS aygıtlarına yüklü olarak geliyor. Ayrıca iOS 11.1 ile uyumlu aygıtlara sahip tüm kullanıcılar için ücretsiz güncelleme olarak sunuluyor.

İLGİLİ HABERLER