Apple Amazon Fire TV biriminin şefi Timothy Twerdahl’ı transfer etti

google news abone ol

apple amazonApple Amazon Fire TV biriminin başındaki isim olan Timothy Twerdahl’ı transfer etti. Twerdahl, Apple’da başkan yardımcısı unvanıyla görev yapacak. Söz konusu transferi duyuran ilk isim olan Bloomberg’den Mark Gurman, Twerdahl’ın Apple TV’yi yöneteceğini belirtti. Twerdahl, Cupertino merkezli şirkette Greg Joswiak’a bağlı olarak çalışacak.

Twerdahl, Amazon’a 2013’te katılmış ve şirketin memnuniyetle karşılanan Fire TV ürünlerinin çıkış sürecini yönetmişti. Daha öncesinde ise Roku’ya dönüşen ekiple birlikte Netflix’te görev yapmıştı.

Twerdahl’ın özgeçmişinde 2013’te Google tarafından satın alınan akıllı saat girişimi WIMM Labs’in başkan yardımcılığı görevi de bulunuyor. Kısacası Amazon öncesindeki dönemin Twerdahl için oldukça hareketli geçtiği söylenebilir.

Apple Amazon Fire TV yöneticisinin transferiyle mevcut yöneticilerini rahatlatacak

Twerdahl, Apple bünyesinde ürün odaklı bir görev üstlenecek. Bloomberg’in haberine göre, bu sayede mevcut Apple TV yöneticisi Pete Distad, Eddy Cue ile birlikte lisans anlaşmaları üzerinde çalışmak için daha fazla zamana sahip olacak. Mevcut Apple TV donanımı, son olarak 2015’te büyük bir değişimden geçmişti. Şirket, geçtiğimiz yıl ise yeni TV uygulamasını ve tek giriş desteğini Apple TV kullanıcılarına ulaştırmıştı.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

ÖNE ÇIKANLAR