İlk Android Go telefonları MWC 2018’de gösterilecek

Android Go, Google’ın Android’i düşük profilli telefonlar için uygun hâle getirmek amacıyla yaptığı en son hamle olma özelliğini taşıyor. Şirket, Mobil Dünya Kongresi’nde bu daraltılmış işletim sistemiyle çalışan ilk cihazları göreceğimizi açıkladı.

Android Go ilk kez geçen yılın mayıs ayında düzenlenen Google I/O etkinliğinde duyurulmuştu. Bu versiyon 512 MB veya 1 GB RAM gibi çok küçük miktarda RAM barındıran, ucuz ve güçsüz telefonlarda çalışacak. “Android Go (Oreo Edition)” gibi bir isim taşıyan versiyon geçtiğimiz aralık ayında üreticilere ve geliştiricilere dağıtılmaya başlanmıştı. Şimdi de gerçek cihazların çıkacağı noktaya gelmiş bulunuyoruz.

Android Go’yu esas farklı kılacak bir diğer nokta da; YouTube, Gmail, Maps gibi Google uygulamalarının “Go” versiyonları olacak. Bu uygulamalar, normal versiyonlara göre telefonlarda daha az yer kaplayacak ve daha az miktarda mobil veri tüketiminde bulunacak.

Google’ın konuyla ilgili olarak yayınladığı yazıya göre, ilk cihazlar MWC’de gösterildikten kısa bir süre sonra satışa sunulmaya başlanacak.

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun