Alienware m15 ince ve hafif dizüstü oyun bilgisayarı ihtiyacına yanıt veriyor

Dizüstü oyun bilgisayarı denince pek çok kişinin aklına ilk olarak ağır ve hantal görünüme sahip cihazlar geliyor. Ancak Asus, Gigabyte ve Razer gibi şirketlerin çıkardığı yeni ürünler sayesinde bu algı yavaş yavaş değişecek gibi görünüyor. Hafif dizüstü oyun bilgisayarı çıkarma konusunda rakiplerine katılan Dell‘in oyun markası Alienware, yeni bilgisayarı Alienware m15 ile ince ve hafif dizüstü oyun bilgisayarı arayanların önüne bir seçenek koyuyor.

Alienware 13‘e kıyasla yüzde 14 daha ince bir kasaya sahip olan m15, buna karşılık 15.6 inç boyutunda daha büyük bir ekran barındırıyor. Tartıda 2.1 kilogram çeken m15, bu konuda da 2.6 kilogram ağırlığındaki Alienware 13’e üstünlük sağlıyor.

Alienware m15, bir dizüstü oyun bilgisayarında olması beklenen donanım unsurlarının büyük kısmını bünyesinde barındırıyor. İşlemci konusunda kullanıcıların önünde dört çekirdekli Core i5-8300H ve altı çekirdekli Core i7-8750H olmak üzere iki seçenek bulunuyor. Bu iki seçeneğin de Intel’in sekizinci nesil işlemci ailesinin üyesi olduğunu belirtmekte fayda var. Grafik işlemcisinde ise GTX 1060 ve 1070 Max-Q seçenekleri potansiyel kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Alienware m15’in baz modelinde 1080p çözünürlüklü 60Hz bir ekran bulunuyor. Ancak daha pürüzsüz bir deneyim isteyenler 1080p 144Hz veya 4K 60Hz panel seçeneklerinden birisini tercih edebiliyor. RAM seçenekleri 16 GB’ye kadar uzanıyor. Çift depolama desteği ise 1 TB SSD ve 1 TB hibrit diski bir arada kullanmayı sağlıyor.

Alienware m15 baz modelinde 60 Whr kapasiteli pil barındırıyor. Bu pil sayesinde 7 saatten uzun bir süre boyunca video izlemek mümkün oluyor. 90 Whr pili tercih edenler ise 10,5 saatten daha uzun bir süre boyunca kesintisiz olarak video izleyebiliyor. 60 Whr pil için bekleme süresi 13.4 saat olarak verilirken, 90 Whr kapasiteli pilde bu süre 17 saate çıkıyor.

Alienware m15 ekim ayı bitmeden satışa sunulacak

Alienware m15 yurt dışında 1299 dolardan başlayan fiyatlarla satılacak. Dizüstü bilgisayar 25 Ekim itibarıyla piyasaya sürülecek.

Apple 14 inç MacBook Pro modelini tanıttı, işte özellikleri

Apple, 18 Ekim etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Şimdiye kadar dedikodusu yapılan birçok özelliğin yeni modellerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni MacBook...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun