Acer Swift 7 incelen ekran çerçevesi sayesinde küçüldü

acer swift 7Acer IFA 2018’de Swift 7 dizüstü bilgisayarının yeni bir versiyonunu tanıttı. Aslında yeni Swift 7 bu yılın başında CES’te tanıtılmıştı. Ancak en yeni model 10 mm kadar daha ince ve kenardan kenara uzanan ekran barındırıyor.

Ekranın yüzde 92 gibi yüksek bir ekran-gövde oranı bulunuyor. Aynı zamanda dizüstü bilgisayarın ağırlığı da 1 kilogramın altına inmiş.

Acer yeni Swift 7’yi 8. nesil Intel Core i7 işlemciyle sunuyor. Aynı zamanda bu ürünün dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı olduğunu iddia ediyor.

Acer, bu yılın başında çıkan Swift 7‘dekiyle aynı boyutta 14 inçlik ekranı kullanıyor. Ancak ekran çerçevesi büyük oranda azaltıldı ve sadece 4.27 milimetreye indi. Böyle olunca dizüstü bilgisayarın kapladığı alan da yüzde 15 oranında azaldı.

Dizüstü bilgisayarı hafif tutmak isteyen şirket, magnezyum alaşımlı materyalleri tercih ediyor. Bu dizüstü bilgisayarın bir web kamerasına sahip olup olmadığı; Acer’ın bunu ekranın altına mı koyduğu, yoksa Huawei Matebook X Pro‘da olduğu gibi klavyedeki bir tuşa mı sakladığı bilinmiyor.

Acer, Swift 7’nin fiyatı, teknik özellikleri ve çıkış tarihi hakkında konuşmadı. Ancak bunların da IFA 2018 süresince kesinleşmesini bekliyoruz.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....