YouTube Topluluk gönderileri için abone sayısı sınırını yarıya düşürüyor

Daha fazla kanal abonelerine bilgilendirme paylaşımı yapabilecek

YouTube perşembe günü yaptığı açıklamada, kanal sahiplerinin Topluluk gönderileri yapabilmeleri için gereken abone sayısını yarıya indirdiğini duyurdu. Bu özelliğin kullanımı için 12 Ekim’den itibaren 1000 abone yerine 500’den fazla aboneye ihtiyacınız olacak. Konuyla ilgili bir tweet’te YouTube, özelliğin milyonlarca daha fazla kanala açılacağını söyledi.

Topluluk gönderileri, içerik oluşturucuların profillerindeki özel bir Topluluk sekmesinde bulunabilen Facebook benzeri haberler veya durum güncellemeleridir. Bazen bunları Ana Sayfa veya Abonelikler sekmesinde de görebilirsiniz. YouTube perşembe günü yaptığı açıklamada, özelliğin 12 Ekim’de tüm kanallardan resmi olarak kaldırılacak olan Tartışma sekmesinin yerini alacak şekilde tasarlandığını söyledi.

Topluluk gönderileri özelliğini kullanmak isteyen ve 500’den az abonesi olan içerik oluşturucular için YouTube, gelecekte Topluluk gönderilerini bu kitleye getirmek için de çalıştığını ve bu özelliğin bir noktada daha geniş bir alana yayılabileceğini kaydetti. Ve yine şirkete göre, 500 abone eşiğini geçtiğinizde Topluluk gönderileri yayınlamaya başlamanız bir hafta kadar sürebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Gmail için yeni iletişim özellikleri ve diğer Workspace yenilikleri

Eğitim için tablet önerileri – Video

MediaMarkt için hazırladığımız tablet önerileri videosunda, farklı ekran büyüklüklerine ve teknik özelliklere sahip olan, fiyatları da modelden modele değişiklik gösteren çeşitli tablet önerileri sıralıyoruz.

iOS 15 ve iPadOS 15’in çıkış tarihi belli oldu

Apple, iOS 15 ve iPadOS 15'in kullanıcılarla buluşacağı tarihi açıkladı. Şirketin WWDC 2021'de duyurusunu yaptığı yeni yazılım sistemi güncellemeleri 20 Eylül itibarıyla dağıtıma çıkacak. Hem...