YouTube Super Thanks ile içerik oluşturuculara bahşiş için yeni bir yol sunuyor

google news abone ol

YouTube izleyicileri yakında desteklerini ve paralarını en sevdikleri içerik oluşturucularına göndermenin yeni bir yoluna sahip olacaklar. İçerik oluşturuculara bahşiş vermenizi sağlayan Super Thanks, yani Süper Teşekkürler adlı yeni bir araç şimdi platformda test ediliyor.

Bu özellik, kullanıcıların 2 ila 50 Amerikan doları (veya bölgesel para birimi eşdeğeri) arasındaki dört fiyat noktasından birini seçerek bir içerik oluşturucuyu alkışlamasına olanak tanıyor. Bir kullanıcı bu dört seçenekten birini satın aldığında, ekranda bir kutlama animasyonu görülüyor ve yorumlar bölümünde videonun altında kendi adıyla renkli bir yorum yer alıyor. İçerik oluşturucuları bu mesajlar için normal yorumlarda olduğu gibi yanıt verebilecekler.

YouTube, geçen yıl boyunca bu aracı İzleyici Alkışı adlı ayrı bir isimle test ediyordu. Şimdiyse Super Thanks olarak adlandırılan bu uygulama masaüstü, Android ve iOS’te 68 ülkede beta olarak kullanımda bulunuyor.

YouTube Super Thanks ile içerik oluşturuculara bahşiş için yeni bir yol sunuyor

Super Thanks, YouTube’un içerik oluşturucular için doğrudan ödeme imkanı olarak eklediği dördüncü seçenektir. Ayrıca platform içerik oluşturucuların aylık abonelikler sunmasına olanak tanıyan kanal üyelikleri de sunuyor. Bunların yanı sıra canlı yayınlar sırasında izleyicilerin sohbet üzerinden bahşiş bırakmasına olanak tanıyan Super Stickers ve Super Chat özellikleri de mevcut. Ancak Super Stickers ve Chat canlı yayınlarda kullanılabilirken, Super Thanks yüklenmiş olan tüm uygun videolarda kullanılabilir.

YouTube, uygun içerik oluşturuculara videolarının önünde, ortasında veya sonunda yayınlanan reklamların gelirinin bir kısmını ödüyor. Ancak bu gelir akışı her zaman güvenilir değildir ve reklamverenlerin tartışmalar sırasında YouTube’dan geri çekildiği zamanlarda önemli ölçüde daralmıştır. İçerik oluşturuculara doğrudan izleyicilerden ödeme alma seçenekleri sunmak, reklamcılığa tamamen bağımlı olmamalarını sağlar ve yedek bir gelir akışı oluşturur.

İçerik oluşturucuların Super Thanks’e erişebilmeleri için YouTube İş Ortağı Programı’nın bir parçası olmaları gerekiyor. Beta dahilindeki faaliyete geçişin rastgele olacağını, ancak yılın ilerleyen zamanlarında tüm iş ortaklarının bu özellikten yararlanabileceği de belirtiliyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Recep İvedik 7’den ilk fragman geldi

Disney+ Recep İvedik 7 paylaşımlarına devam ediyor. Çevrimiçi içerik platformu, filmin afişini kısa süre önce paylaşmıştı. Şimdi de filmin ilk fragmanı izleyicilerin karşısına çıktı. Togan...

Vivo Y02 6.51 inç ekran, 5000 mAh pille geliyor

Vivo Y02 geçtiğimiz ağustos ayında tanıtılan Y02s'in ardından resmiyet kazandı. Akıllı telefonda ismi henüz açıklanmayan sekiz çekirdekli bir işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 3 GB...

Tesla yeni tasarımla Model 3’ün üretim maliyetini düşürecek

Tesla Model 3'ün yeniden tasarımı için hazırlanıyor. Reuters'ın haberine göre, şirket çalışmaları "Highland" kod adıyla yürütüyor. Tesla'nın amacının üretim sürecinin sadeleştirmek ve gerekli parça...

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesi kolaylaşıyor

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesini sağlayan özellik dağıtıma çıktı. Bir tür hatırlatıcı işlevi gören bu özellik sayesinde kullanıcılar unutmamaları gereken şeyleri kendilerine iletebilecek. "Kendine...

ÖNE ÇIKANLAR