YouTube resim içinde resim modunu Android’e getiriyor

youtube YouTube resim içinde resim modunu Android platformundaki tüm kullanıcılara açmak için harekete geçti. Söz konusu imkandan daha önce sadece YouTube Premium servisine abone olanlar yararlanabiliyordu. Söz konusu açılımın varlığını XDA Developers ekibi fark ederken, Google’ın destek sayfası da durumu doğruladı.

Google söz konusu özelliği ücret ödemeyen kullanıcılarına sunmak için testlere geçtiğimiz ay başlamıştı. Söz konusu testler kapsamında cihazlarında Android Oreo yüklü kullanıcılar, işletim sisteminin resim içinde resim özelliğinden yararlanarak YouTube Premium abonesi olmamalarına rağmen YouTube videolarını uygulama dışında da izleyebilmişti.

youtube resim icinde resimGoogle’ın destek sayfası ise özelliğin mevcut kapsamı konusunda bazı önemli bilgiler veriyor. Buna göre, resim içinde resim modu desteğinden ilk etapta sadece ABD’deki kullanıcılar yararlanabiliyor. ABD dışındaki Android cihaz sahiplerinin YouTube videolarını uygulama dışında çalıştırabilmeleri için hâlâ biraz zaman gerekiyor. Buna ek olarak, söz konusu destek videoların çoğunluğu için geçerli olsa da, müzik videolarında bu özellikten yararlanmak için hâlâ YouTube Premium abonesi olmak gerekiyor.

YouTube resim içinde resim modunu ne zaman ABD dışındaki Android kullanıcılarına sunacak henüz bilinmiyor. Ancak bu özelliğin kapsama alanının genişlemesi de YouTube Premium’un büyümesiyle eş zamanlı olacak gibi görünüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...