YouTube, oyun deneyimini “Playables” ile zenginleştiriyor

Google’ın geçen haziran ayında duyurduğu ve “Playables” olarak adlandırdığı yeni özellik, artık test edilmeye açık. Webrazzi’nin haberine göre, YouTube’un ana sayfasında yerini alacak olan bu bölümle, kullanıcılar platformda doğrudan oyun oynayabilecekler. Ancak bu servis şu an için sınırlı sayıda kullanıcıya açık.

YouTube’dan yeni eğlence boyutu: Playables

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Playables”ın masaüstü ve mobil cihazlarda YouTube üzerinden oynanabilecek oyunlar sunacağı belirtildi. Deneme aşamasındayken, bu bölümü ana sayfada diğer içeriklerin yanı sıra görmek mümkün oluyor. YouTube, böylece izleyici kitlesine yeni bir eğlence seçeneği sunarak hizmet yelpazesini genişletmiş oluyor.

Bu girişim, YouTube’un oyun sektörüne olan ilgisini bir adım daha öteye taşıyor. Reklam gelirleri ve oyun içi satışlar gibi farklı gelir modellerine sahip olabilecek olan “Playables,” platformun kazançlarını artırmayı hedefliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Amazon'un merakla beklenen Fallout dizisinden ilk görseller geldi

YouTube’un bu yeni özelliği için, Google’ın “GameSnacks” platformu üzerinden “Stack Bounce” isimli bir oyunun oynanabileceği ifade ediliyor. GameSnacks, düşük kaynaklı cihazlar ve düşük bağlantı hızları için tasarlanmış web tabanlı oyunlar sunuyor. Android Auto sistemlerinde de bu oyun platformunu bulmak mümkün. Şirket, bu tür oyunların YouTube’un genişleyen oyun ekosistemine katkıda bulunabileceğini belirtiyor. Ancak hangi tür oyunların “Playables” programında yer alacağı konusunda ayrıntılı bir açıklama yapılmadı.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun