Yeniden açılacak Apple mağazalarında yeni şartlarla ilgili ayrıntılar

Apple’ın perakende satıştan sorumlu yöneticisi Deidre O’Brien, yayınladığı bir mektupla şirketin perakende mağazalarında faaliyetlerini güvenli şekilde yeniden başlatmasına yönelik planlarını açıkladı.

Apple, Çin dışında kalan tüm noktalardaki mağazalarını mart ayında, yeni tip koronavirüs salgını dünya çapında yayılmaya başladığında kaptmıştı. Aynı ay içinde Çin’deki tüm mağazalar ise yeniden açılmıştı. Apple, geri kalan ülkelerde mağazaların açılmasına yönelik tedbirli adımlarını atmayı sürdürüyor.

O’Brien, “Taahhüdümüz, yalnızca mağazalarımızdan müşterilere güvenli bir şekilde hizmet vermeye geri dönebileceğimizden emin olduktan sonra yeniden açılma ile ilerlemektir.” diye yazdı. “Yerel vakalar, yakın ve uzun vadeli eğilimler ve ulusal ve yerel sağlık görevlilerinin rehberliği dahil olmak üzere mevcut her veri parçasına bakıyoruz. Bunlar acele ettiğimiz kararlar değildir – ve hiçbir şekilde açılan bir mağaza, yerel koşulların gerektirmesi durumunda, onu kapatmanın önleyici adımını atmayacağımız anlamına gelmez.”

Türkiye’deki Apple mağazaları bu hafta kapalı görünüyor

Apple’ın dünya çapındaki 510 mağazasını yüzde 80’i aşkın kısmı şu anda kapalı bulunuyor. Ancak 9to5Mac‘in haberine göre şirket, gelecek hafta süresince ABD’de 25, Kanada’da ve İtalya’da 10 mağazayı açmayı planlıyor. Türkiye’de bulunan iki mağazanın ne zaman açılacağına dair bir açıklama henüz bulunmuyor. Apple’ın web sitesindeki mağaza bölümüne göz attığımızda da, mağazaların bu hafta boyunca kapalı olacağını görüyoruz.

O’Brien, verilecek servisin derecesinin mağazadan mağazaya değişeceğini söyledi. Tüm mağazalarda müşterilere Genius Bar rezervasyonu yapma ve internet üzerinden verilen siparişleri mağazadan teslim alma imkanı tanınacak. Ancak bazı mağazalarda müşterilerin içeri girmesine izin verilmesi yerine mağaza önünde hizmet sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
KVKK hackleme iddiaları nedeniyle Yemeksepeti ile ilgili inceleme başlattı

Kapılarını müşterilere açacak mağazalarda ateş ölçümleri yapılacak, tüm mağaza çalışanları ve müşterilerin yüz kalkanları takması zorunlu olacak. Apple, kendi yüz kalkanına sahip olmayan müşteriler için gerekli ekipmanı sağlayacak. Ayrıca mağazaya aynı anda sınırlı sayıda müşteri alınacak, böylelikle sosyal mesafenin korunması sağlanacak. O’Brien, “Her mağazada, doluluğu sınırlandırmaya ve herkese çok fazla alan vermeye odaklanıyoruz ve Genius Bar’da ve mağaza genelinde bire bir, kişiselleştirilmiş hizmete yaklaşımımızı yeniliyoruz.” ifadesini kullandı.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

İLGİLİ HABERLER