Yakındaki Windows RT güncellemesi Başlat menüsünü ve yeni kilit ekranını getirecek

microsoft-surface-rt-on-inceleme-manset

Microsoft’un şimdiye kadar “gizemli” olarak nitelendirilen “Windows 8.1 RT Update 3” güncellemesi bundan böyle büyük bir sır olarak nitelendirilmeyecek.

Yazılım devi Windows 10 Sık Sorulan Sorular sayfasını güncelledi, güncellenen sayfada Windows RT’nin geleceğiyle ilgili bazı bilgiler de bulunuyor.

Windows RT pratik anlamda ölmüş olsa da, Microsoft eylül ayında bu işletim sistemi için küçük bir güncelleme çıkararak yeni Başlat menüsünü ve güncellenen kilit ekranını sunmayı planlıyor. Windows 10’daki gibi pencere içine alınabilen uygulamaların gelip gelmeyeceği bilinmiyor, ancak Başlat menüsünün eklenmesi az sayıdaki Windows RT kullanıcısının hoşuna gidecektir.

Windows 10’un tam ekran Başlangıç ekranı ile daha küçük boyutlu Başlat menüsü arasında geçiş yapmasını sağlayan özel bir tablet modu bulunuyor. Ancak Windows 8.1 RT Update 3 ile birlikte bu tarzda bir geçiş modunun gelmesi beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google Workspace ve Google Sohbet şimdi herkesin kullanımına açıldı

Microsoft Windows RT güncellemesine geçmişte Windows Phone 7.8 güncellemesinde olduğu gibi bir yaklaşım sergiliyor. Windows Phone 8’e güncellenemeyen Windows Phone 7 cihazları için, Windows Phone 8’in belirli özelliklerini getiren Windows Phone 7.8 güncellemesi çıkarılmış, Windows Phone 7 kullanıcıları memnun edilmeye çalışılmıştı.

Microsoft Windows RT kullanıcıları için Windows 10’a güncelleme imkanı sunmuyor. Bu nedenle Windows 8.1 RT Update 3 güncellemesi Surface RT gibi tabletler için yolun sonu anlamına geliyor. Windows 8.1 RT Update 3 güncellemesinin eylül ayında yayınlanacağı biliniyor, ancak tam olarak hangi gün yayınlanacağı henüz netlik kazanmadı.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

Microsoft Windows 10 desteğinin bitiş tarihini açıkladı

Microsoft, Windows 10 için verdiği desteği 14 Ekim 2025'te sonlandıracağını açıkladı. Bu tarih, işletim sisteminin çıkışından 10 yıl sonrasına tekabül ediyor. Microsoft, Windows 10'un...

Babalar Günü için hediye önerileri – Video

Babalar Günü için çok az bir zaman kaldı. 20 Haziran, yani önümüzdeki pazar kutlanacak olan Babalar Günü için henüz bir hediye düşünmediyseniz, alışverişe çıkmadan...

Google Workspace ve Google Sohbet şimdi herkesin kullanımına açıldı

Google bugün, Google hesabı olan herkesin kullanabileceği, Workspace uygulama ve hizmet paketindeki bazı değişiklikleri duyurdu. Google, Workspace uygulamalarının üç milyardan fazla kullanıcısı olduğunu söylüyor,...

Hades 13 Ağustos’ta Xbox ve PlayStation’a geliyor

Supergiant Games'in roguelike oyunu Hades, 13 Ağustos'ta Xbox ve PlayStation konsollarına geliyor. Oyun Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 ve PS5 için satışa sunulacak....