Xiaomi Civi sadece Çin’de satılacak

Xiaomi, Civi geçtiğimiz pazartesi günü gözler önüne çıkmıştı. Yeni bir serinin ilk üyesi olan akıllı telefon Qualcomm Snapdragon 778G işlemci, 6.55 inç 120 Hz OLED ekran ve 32 megapiksel ön kamera gibi özellikleriyle dikkat çekmişti.

Etkinlikten sonra telefonun küresel çıkış tarihiyle ilgili bir açıklama bekleyenlere ise kötü haber geldi. Xiaomi’den Android Authority sitesine gönderilen açıklamada, telefonun sadece Çin’de satılacağı belirtildi.

Civi’yi bir şekilde Çin’den getirtip kullanmak mümkün olsa da, telefonda Google Play Servisleri’nin de yüklü olmadığını unutmamak gerekiyor. Orta segment bir telefon için yurt dışından getirme işleminin de haddinden fazla zahmetli olduğunu söylemekte fayda var.

Ancak Xiaomi uzun süredir akıllı telefonlarını farklı isimlerle farklı pazarlara götürme politikasını uyguluyor. Dolayısıyla Xiaomi Civi de farklı bir isimle, ancak tamamen aynı özelliklerle dünyaya açılabilir.

Apple 14 inç MacBook Pro modelini tanıttı, işte özellikleri

Apple, 18 Ekim etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Şimdiye kadar dedikodusu yapılan birçok özelliğin yeni modellerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni MacBook...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun