Teknoloji

Xiaomi 13 Ultra ve Pad 6’nın şarj hızları sertifikayla görüldü

xiaomi 13 ultra

Xiaomi 13 Ultra’nın tüm dünyada satışa sunulacağına dair haberler kısa süre önce gündeme gelmişti. Bunun için resmi bir işaret verilmese de, 13 Ultra’nın varlığı ve yakında resmiyet kazanacağı biliniyor. Akıllı telefon 2304FPN6DC model numarasıyla Çin’in 3C sertifika kurulunun kayıtlarında boy gösterdi. Bu kayıtlar telefonun MDY-14-EC adaptörle geleceğini gözler önüne seriyor. Söz konusu adaptörün en önemli özelliği ise 90W şarj desteğine sahip olması.

Kayıtlarda başka bir cihazı daha görmek mümkün oluyor. 2304RP50C model numaralı cihazın Xiaomi Pad 6 olduğu belirtiliyor. Bu tabletin 67W hızlı şarj desteğini mümkün kılan MDY-12-EF adaptörle geleceği görülüyor.

Xiaomi 13 Ultra’nın amiral gemisi kategorisinde bir telefon olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Akıllı telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 veya bu işlemcinin Plus versiyonunun bulunması bekleniyor. 1440p ekran da telefonun muhtemel özellikleri arasında sayılıyor. Ana kamera görevini 1 inçlik Sony IMX989 sensörün üstlendiği dörtlü kamera sisteminin de telefonda bulunması bekleniyor.

xiaomi 13 ultra

Xiaomi Pad 6’nın ise 11 inç 144 Hz IPS LCD ekrana sahip olacağı söyleniyor. Ancak 144 Hz yenileme hızının tabletin Pro versiyonu için rezerve edilmiş olabileceği de iddialar arasında yer alıyor. Pad 6’nın Snapdragon 870, Pad 6 Pro’nun ise Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciye sahip olması bekleniyor.

Xiaomi 13 Ultra ve Pad 6’nın resmi duyurusu uzak değil

Xiaomi 13 Ultra ve Pad 6’nın sertifika almış olmaları, resmi duyurularının da çok uzak olmadığı anlamına geliyor. Önümüzdeki dönemde bu cihazlar hakkında yeni bilgiler almak sürpriz olmayacaktır.

İLGİLİ HABERLER