Teknoloji

Xiaomi 13 Pro’nun arka panel tasarımı ortaya çıktı

xiaomi 13 pro

Xiaomi 13 Pro 2022 sona ermeden resmiyet kazanması beklenen telefonlar arasında yer alıyor. Telefonun ön paneline ait olduğu söylenen bir görsel daha önce ortaya çıkmıştı. Yeni bir sızıntı da 13 Pro’nun arka panelini gösteriyor. Böylelikle kamera tasarımı konusunda fikir edinmek mümkün hâle geliyor.

Akıllı telefonda ana kamera görevini Xiaomi 12S Ultra‘da da mevcut olan 50 megapiksel çözünürlüklü Sony IMX989 sensörün üstlenmesi bekleniyor. 12S Ultra’nın kamera performansı bu sensörün kalitesi konusunda fikir veriyor. Buna ek olarak, Xiaomi 13 serisinde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye geçilecek olması beklentiyi biraz daha yukarıya çekiyor. Xiaomi’nin amiral gemisi telefon kameraları için Leica ile yaptığı iş birliğinin nasıl bir gelişim sağladığını da 13 Pro ile görmek mümkün olacak.

Sızan görselde Xiaomi 13 Pro’nun kamera modülünün tasarımının 12 Ultra’nınkine kıyasla bir hayli gösterişsiz görünmesi dikkat çekiyor. Xiaomi 12 Ultra devasa bir kamera modülüyle gelse de, 1 inçlik ana kamera sensörü modülün sol tarafında fazla büyük bir alanı kaplıyor.

13 Pro’da ise kare şeklinde bir kamera modülünün tercih edildiği görülüyor. Modülde üç kamera sensörü yer alırken, ana kameraya eşlik eden diğer sensörlerin özellikleri konusunda şu an için ortada somut bir bilgi yer almıyor.

Kameralar dışında 13 Pro’nun selefinin yolundan gitmesi bekleniyor. 6.7 inç 120 Hz AMOLED ekran, 12 GB RAM, 3 GB sanal RAM, telefonun özellikleri arasında sayılıyor.

Xiaomi 13 Pro’nun resmi duyurusu için öncelikle Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2’yi duyurması gerekiyor. Snapdragon 8 Gen 2’nin kasım ayının ortasında resmiyet kazanacağı da biliniyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER