Xiaomi 13 Pro 12 Ultra ile aynı ana kamerayla gelecek

google news abone ol

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi serisini aralık ayında duyurması bekleniyor. Doğal olarak bu serinin üyeleriyle ilgili dedikodular da etrafta dolaşıyor. Bu dedikoduların en yenisi, Xiaomi 13 Pro’nun teknik özelliklerine ışık tutuyor.

Ünlü duyumcu Yogesh Brar’ın paylaşımına göre, akıllı telefon Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyle gelecek. Bu işlemciye 8 veya 12 GB RAM eşlik edecek. Dahili depolama alanı seçenekleri ise 128, 256 ve 512 GB olarak sıralanacak.

Telefonda ana kamera görevini 50 megapiksel çözünürlüklü 1 inç Sony IMX989 sensörün üstleneceği görülüyor. Xiaomi bu sensörü 12 Ultra modelinde de tercih etmişti. 50 megapiksel ultra geniş açılı ve 50 megapiksel telefoto sensörün de ana kamerayı tamamlayacağı görülüyor.

IMX989 Sony ve Xiaomi’nin ortak çalışmasıyla geliştirilmişti. Bu süreçte araştırma ve geliştirme için 15 milyon dolar harcanmıştı. IMX989’un hem hafif olması hem de yüksek bir performans sergilemesi bu sensörün 13 Pro’da da tercih edilmesini sağlıyor.

Surge C2 görüntü sinyali işlemcisi ve Surge P2 şarj çipi de telefonda bulunması beklenen özellikler arasında yer alıyor. Xiaomi’nin kamera için yine Leica ile iş birliği yapacağı da sızıntıda verilen bilgilerden biri.

Xiaomi 13 Pro’yla tanışmak için yukarıda da belirttiğimiz gibi aralık ayında resmiyet kazanacak. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde Xiaomi ve Pro versiyonuyla ilgili yeni haberler duymak ve sızıntılarla karşılaşmak da sürpriz olmayacaktır.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify’ın 2022 Özeti hazır: Türkiye 2022’de rap dinlemeye devam etti

Bir yılın sona ermekte olduğunun en önemli işaretlerinden birisi de çevrimiçi platformların ve teknoloji şirketlerinin yıla bakış atan özetlerini paylaşması. Bu özetlerin en meşhurlarından...

Disney+ Yılbaşı Gecesi filminin resmi afişini paylaştı

Disney+ Yılbaşı Gecesi ile Türk yapımı orijinal içeriklerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Yılbaşından hemen önce izleyicilerle buluşacak olan filmin afişi Disney+ tarafından paylaşıldı. Yapımcılığını...

Twitter yanlış COVID-19 bilgileriyle mücadelesini sonlandırdı

Twitter COVID-19 hakkındaki yanlış bilgilerle mücadelesini en azından şimdilik sonlandırmış gibi görünüyor. Mikro blog servisinin kullanıcıları ve CNN, şirketin şeffaflık sitesindeki COVID'le ilgili yanlış...

İşte 2022’nin App Store Awards kazananları

Apple bugün, 2022 yılının App Store ödülü kazananlar listesinin yanı sıra ücretsiz ve ücretli kategorilerde yılın en çok indirilen uygulama ve oyunların sıralamalarını da...

ÖNE ÇIKANLAR