Xbox One X ve One S yakında 1440p çözünürlük desteğine kavuşacak

xbox one x Microsoft’un en güçlü oyun konsolu Xbox One X, geçtiğimiz kasım ayında satışa sunulmuştu. “Supersampling” olarak adlandırılan ve 1080p çözünürlüklü ekranlarda oyunların görüntü kalitesini artıran özellik, Microsoft’un konsolunun en güçlü yönleri arasında sayılıyor.

One X, hâli hazırda 4K sinyallerini özel olarak 1080p’ye indiriyor. Bu da 1440p çözünürlüklü QHD monitör sahiplerinin ekranlarının kapasitesinden daha düşük bir çözünürlüğe razı olmasına sebep oluyor. Ancak bu durum yakında değişecek.

1440p monitör desteği ilk olarak geçtiğimiz yılın sonlarında duyurulmuştu. Xbox Platform Partner Grubu’nun program müdürü Kevin Gammill, Twitter hesabı aracılığıyla 1440p desteğinin yakında aktif hâle geleceğini belirtti.

Gammill paylaşımında kesin bir aman aralığı vermedi. Gammill, tweetinde şu ifadeleri kullandı: “1440p desteğinin ne zaman geleceğine dair pek çok soru alıyorum. İlk ön izleme halkasında olan Xbox One S ve One X sahiplerini yakında hoş bir sürprizi bekliyor.”

Xbox One X şaşırtmasa da, Xbox One S sürpriz etkisi yapıyor

Xbox One X için 1440p desteğinin hazırlanmakta olduğu biliniyordu. Ancak Xbox One S için de 1440p desteğinin ipucunun verilmesi, sürpriz niteliğini taşıyor.

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Fiyat-performans oranı yüksek dizüstü bilgisayar arayanlar için HP 255 G7 fırsatı

Okul için uygun fiyatlı, ihtiyaçları karşılayacak bir dizüstü bilgisayar arayanlar için Amazon.com.tr'de HP 255 G7 modeli 4999 TL'lik bir fırsat fiyatıyla müşterilere sunuluyor. Her ne...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun