Xbox One’da Media Center’ın yerini video kayıt özelliği alıyor

xbox-one-220513 (640 x 441)

Windows Media Center’ı tarihe gömmeye hazırlanan Microsoft, alternatifini de hazırlamışa benziyor. Gazeteci Paul Thurrott’un kendi web sitesinde paylaştığı habere göre, Xbox One “muhtemelen bu yıl içinde” canlı TV yayınlarını kaydetme özelliğine kavuşacak.

Microsoft, yeni nesil konsolu Xbox One’ı tasarlarken canlı TV yayınlarını kaydetmeyi hedefleri arasında saymış, ancak bu hedefe ilişkin somut bir girişimde bulunmamıştı. Şirketin Avrupa’da Xbox One ile birlikte sunduğu canlı TV yayını izleme özelliğiyse kısa bir süre önce yayını durdurma ve geri alma desteğiyle birlikte Kuzey Amerika’ya da taşınmıştı.

Ancak işin içine canlı TV yayın kaydının girmesi, bugüne kadar sunulan tüm özellikleri farklı bir noktaya taşıyor. Sony halihazırda Vue TV abonesi PS4 sahiplerine canlı yayını kayıt imkanı sunuyor. Ancak Vue TV’nin hem pahalı hem de erişim alanı kısıtlı bir servis olması nedeniyle Sony’nin teklifinin etkisi azalıyor. Xbox One’ın canlı TV yayınlarını izletme formatı nedeniyle video kayıt özelliğiyle daha geniş bir kitleye hitap edeceği düşünülüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’dan Galaxy S21 Ultra ile S20 Ultra karşılaştırması

Samsung, 2020 ve 2021'in ilk yarılarında çıkan ve birbirinin takipçisi olan Galaxy S20 Ultra ve Galaxy S21 Ultra modelleri için karşılaştırma niteliğinde bir infografik...

Apple’ın yeni etkinliği için beklenen işaret Siri’den geldi

Yeni Apple etkinliği için beklenen doğrulama, Apple'ın dijital asistanı Siri'den geldi. MacRumors sitesinin haberine göre, Siri'ye Apple'ın sıradaki etkinliğinin ne zaman olduğu sorulduğunda "20...