Xbox mobil uygulamasına hikaye desteği

Microsoft, Xbox mobil uygulamasında hikaye göstermeye başladı. Snapchat’in popüler hâle getirdiği hikaye formatı, artık hemen hemen her mobil uygulamaya girmiş durumda. Instagram, Twitter, Facebook, Pinterest, LinkedIn’de görülen hikayeler, yakında Slack’te de kullanıcılarla buluşacak.

Xbox’ın iOS ve Android uygulamalarında oyuncular Xbox oyunlarından alınan hikayeleri görebilecek. Sosyal medya uygulamalarının aksine, Xbox’ta hikayeler kullanıcılar yerine markalar tarafından oluşturulacak.

Oyuncular uygulamada yoğun biçimde oynadıkları veya takip ettikleri oyunları hikayeleri görecek. Örneğin, çok yoğun şekilde Fortnite oynayan bir oyuncu, Xbox’ın mobil uygulamasında Fortnite’ın hikayelerini görecek. Veya Call of Duty’yi takibe alanlar bu oyunun hikayelerine erişebilecek.

Xbox mobil uygulamasındaki hikayelerin oyunları pazarlamak veya promosyonlardan oyuncuları haberdar etmek gibi bir amacı olduğu söylenebilir. Hikayelerin uygulamada ana sayfanın en üstüne yerleştirilmediğini de belirtmekte fayda var. Kullanıcılara hikaye oluşturma imkanı sunulup sunulmayacağı ise belirsizliğini koruyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun