Xbox E3 2023’te fiziksel olarak bulunmayacağını doğruladı

google news abone ol

Xbox, cuma günü IGN’e yaptığı açıklamada, daha önceki söylentileri onaylayarak E3 fuar alanında olmayacağını resmi olarak duyurdu. Daha bu hafta Microsoft, yıllık Xbox gösterimi ve özel bir Starfield şovu için 11 Haziran tarihini duyurmuştu. Ancak Xbox’ın bu yıl yüz yüze düzenlenecek olan E3 fuarında gerçekten yer alıp almayacağını şimdiye kadar bilmiyorduk.

Bir Xbox temsilcisi IGN’e yaptığı açıklamada, “11 Haziran’da Xbox Games Showcase’imize ev sahipliği yapmak için sabırsızlanıyoruz ve daha fazla ayrıntıyı daha sonra paylaşacağız.” dedi. “Ayrıca E3 Digital’in bir parçası olarak etkinliğimizi ortak yayınlamayı dört gözle bekliyoruz ve E3 fuar alanında olmayacağız.”

Nintendo şubat ayında, E3’ün bir parçası olmayacağını doğrulamıştı. Sonuç olarak artık, hem Nintendo’nun hem de Microsoft’un fuarda stantlarının olmayacağını biliyoruz. Sony’nin de fuarda fiziksel olarak bulunacağı konusunda ümitlenmemek gerekiyor. Şirket 2019’da E3’ü pas geçmişti ve o zamandan beri geri dönmedi. IGN, ocak ayında Sony’nin 2023’te de pas geçeceğini bildirmişti. Sony’den ise konuyla ilgili bir resmi doğrulama henüz gelmedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Lenovo Legion serisi akıllı oyun telefonlarını artık üretmeyecek

ReedPop’un sahibi Reed Exhibitions US yaptığı açıklamada, katılımcılarla ilgili haberlerin yakında geleceğini söyledi. Reed Exhibitions ABD’de küresel oyun başkan yardımcısı Kyle Marsden-Kish, “Diğer AAA şirketlerinin kendi katılımlarıyla ilgili yakında yapacakları duyuruların yanı sıra, dijital vitrin serimizin bir parçası olacak ve E3’ün geri dönüşüne kadar fuar alanında sergilenecek daha fazla yayıncının bilgilerini paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

E3 fuarı 13-16 Haziran tarihlerinde yapılacak. E3 “Digital Week” ise 11 Haziran’da Microsoft’un Xbox etkinliğiyle başlayacak. Geoff Keighley’nin Summer Game Fest etkinliği ise, tüm bu etkinliklerden birkaç gün önce, 8 Haziran’da düzenlenecek.

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER