Microsoft’tan Android için yeni Xbox uygulaması

Microsoft, Android için yeni bir Xbox uygulaması hazırladı. Söz konusu uygulama, Xbox One (ve gelecekte Series X ve S) sahiplerinin konsollarındaki oyunlarını telefon veya tabletlerinde oynamasını mümkün kılacak. Bu imkandan şimdiye kadar sadece Xbox Insiders programının üyeleri faydalanabiliyordu.

Bunun xCloud’dan farklı bir özellik olduğunu belirtmekte fayda var. Burada kullanıcılar oyunları buluttan oynamıyor ve doğrudan cihazlarına indiriyor. Xbox Game Pass aboneliğine ihtiyaç duyulmuyor. Sony de PS3 ve PS4 için Remote Play ile benzer bir imkan sunuyor.

Şu an için beta etiketiyle kullanılan Xbox uygulaması, Xbox One’ın güncellenmiş kullanıcı arayüzüne benzer bir tasarıma sahip. En yeni Xbox Wireless Controller’daki paylaş butonuyla uyumlu çalışan uygulama, yakalanan ekran görüntülerinin veya alınan ekran kayıtlarının sosyal medyada paylaşımını kolaylaştırıyor. Kullanıcılar bu görüntüleri diledikleri takdirde kendi Xbox profillerinde de paylaşabiliyor.

Uygulama, Xbox Series X veya S kurulumu için de kullanılabilecek. Konsola güncellemeler inerken, kullanıcılar ayarlarını yapılandırabilecek. Oyun kütüphanesinin yönetilmesi ve uzaktan kumanda olarak kullanılabilmesi de Xbox’ın yeni Android uygulamasının öne çıkan yönleri arasında bulunuyor.

Uygulama üzerinden profillere de erişilebiliyor. Böylelikle arkadaşların yaptıklarını görmek veya onları oyun partisine davet etmek mümkün oluyor. Arama özelliği de sonuçlarda oyunları ve arkadaşları bir arada gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Cyberpunk 2077'nin yeni nesil konsol versiyonlarına erteleme

Yeni Xbox Android uygulaması Google Play Store üzerinden indirilebiliyor. Uygulamanın iOS versiyonunun ne zaman çıkacağı bilinmiyor.

F1 Amerika GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 heyecanı iki haftalık bir aranın ardından Türkiye'den ABD'ye taşınıyor. F1 Amerika GP 2021 hafta sonunda yine heyecanlı bir yarış bizi bekliyor. Geçen...

Huawei Nova 9 Ön İnceleme: Kaan Arlı’dan Huawei deneyimi ile ilgili detaylar – Video

Huawei geçtiğimiz ay Çin'de duyurusunu gerçekleştirdiği Huawei Nova 9'un Doğu Avrupa, İskandinavya, Kanada ve Türkiye bölgeleri için lansmanını Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirdi. Öte yandan...

Sony A7 IV tanıtıldı: 33 MP sensör, 4K video kaydı

Sony, aynı zamanda A7 IV olarak da bilinen Alpha 7 IV fotoğraf makinesini/kamerasını tanıttı. A7 IV, Sony'nin 2018'de çıkarttığı giriş segmenti tam kare kamerası...

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun