Windows 11’de bazı yeniliklerin kullanımı isteğe bağlı olacak

Windows 11 ile ilgili haberlere sürekli olarak yenileri ekleniyor. Microsoft’un yeni platformuyla sunacağı özelliklerden bazılarının kullanımı ise isteğe bağlı olacak gibi görünüyor.

Windows 11’den gelen ilk sızıntılar, Başlat Menüsü ve görev çubuğunun operasyonun merkezinde olacağını gösteriyor. Bu unsurların ikisinin de ekranın merkezine yerleştirileceği görülüyor. Ancak bu yeni görünümden hoşlanmayanlar için bir alternatif sunulacağı da anlaşılıyor.

Rafael Riviera’nın Twitter paylaşımı, Windows 11’in Başlat Menüsü’nü değiştirmenin görece basit bir süreç olduğunu gösteriyor. Kullanıcılar “Start_ShowClassicMode” komutuyla alıştıkları Başlat Menüsü tasarımına geri dönebilecek. Aynı işlem görev çubuğu için de yapılabilecek. Böylelikle çubuk yine ekranın sol tarafına kolaylıkla taşınabilecek.

Microsoft’un Windows 11’de kullanıcılarına bu özgürlüğü sağlayacak olmasının ilginç bir tercih olduğu söylenebilir. Yazılım devi, Windows 8 ile yaptığı değişiklikleri kullanıcılarına doğrudan dayatması nedeniyle sert bir tepkiyle karşılaşmıştı. Bundan ders alan Microsoft’un Windows 11’de yenilikler için daha yumuşak bir geçiş uygulayabileceği belirtiliyor.

Microsoft Windows 11 ile ilgili detayları, bugün gerçekleştireceği etkinlikte paylaşacak. Etkinlik Türkiye saatiyle 18.00’de başlayacak.

Android 12L güncellemesi duyuruldu; katlanabilir telefonlar için kapı açacak

Bu yılki Android Geliştirici Zirvesi etkinliğinde Google; tabletleri, katlanabilir cihazları ve ChromeOS çalıştıran cihazları içeren daha büyük ekranlı cihazlar için yakında çıkacak bir güncellemeyi...

Oppo A54s tanıtıldı: Helio G35 işlemci, 5000 mAh pil

Oppo A54 mart ayında tanıtılmış, bundan bir ay sonra da telefonun 5G versiyonu gözler önüne çıkmıştı. Bu gruba şimdi de Oppo A54s eklendi. Akıllı...

Samsung One UI 4 tasarımını Windows PC’lerine getiriyor

Samsung, One UI 4 mobil arayüz tasarımını Galaxy Book serisi Windows dizüstü bilgisayarlarına getiriyor. Yeni tasarım Samsung Notes, Samsung Gallery ve Samsung Settings gibi...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun