Windows 11 için yeni bir arama motoru widget’ı test ediliyor

Microsoft, işletim sisteminin en son Insider Ön İzleme Derlemesinde Windows 11 masaüstüne isteğe bağlı bir web araması ekliyor. Şirket, bu özelliği “hafif etkileşimli içerik” olarak tanımlıyor ve Windows 11’e eklemeyi düşündüğü bu tür birçok araçtan ilki olduğunu söylüyor. Ancak bu eklenen şey gerçekte bir widget’tan başka bir şey değil gibi görünüyor.

Yalnız en son Windows 11 önizleme yapısına kaydolan herkes yeni arama kutusunu göremiyor. Ancak bunu beğenen veya beğenmeyen herkes, masaüstüne sağ tıklayıp “Daha fazla seçenek göster”i seçip ardından “Aramayı göster” seçeneğini kapatarak özelliği devre dışı bırakabilir.

En son önizleme derlemesini çalıştırıyorsanız, arama kutusunun görünmesine bir şans vermek için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız da gerekiyor.

Bu test edilen widget, bilgisayar genelinde bir arama yerine web’de arama imkanı sağlıyor. Aslında çoğu insan için internet tarayıcısında yeni bir sekme açıp doğrudan adres çubuğuna anahtar kelime veya terimi yazarak arama yapmak fazlasıyla kolaydır. Bu yeni araç Microsoft’un insanları Edge ve Bing’e yöneltmek için kullandığı bir başka yol gibi görünüyor.

Her ne olursa olsun, şirketin masaüstünde daha fazla widget sunmak için çalıştığını görmek güzel.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple, 2023 App Store Ödülleri'nde dikkat çeken uygulama ve oyunları duyurdu

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun